Szukaj

Metody regeneracji kreatyną

Podziel się
Komentarze0

Czym jest keratyna?Keratyna to główne białko budulcowe włosów, paznokci i skóry odpowiadające za ich kondycję i zdrowy wygląd. W trakcie naszego życia bardzo często dochodzi jednak do uszkodzenia jego struktur poprzez oddziaływanie niszczących czynników zewnętrznych (farbowanie, szczotkowanie, słońce, wiatr, chlorowana woda).Co to jest brazylijska terapia keratynowa QOD?


Brazylijska terapia keratynowa QOD to rekonstruująca terapia do włosów o szerokim i długofalowym spektrum działania. W chwili obecnej to jedyny zabieg na świecie, który na wiele miesięcy zmienia strukturę i wygląd zewnętrzny włosów. W przeciwieństwie do innych technik dostępnych na rynku, prostowanie przy użyciu keratyny QOD jest całkowicie bezpieczne i poprawia kondycję włosów bez uszkodzenia ich struktury molekularnej. Aktywna biologicznie keratyna QOD wykazuje największe działanie na włosach silnie uszkodzonych i osłabionych. Właściwie im włosy bardziej zniszczone tym bardziej spektakularny efekt końcowy.

Poprzez wbudowywanie się cząsteczek w uszkodzone miejsca włosów, brazylijska keratyna uzupełnia niedobór naturalnych składników. Dzięki takiemu działaniu, włosy ulegają wyraźnej transformacji już podczas trwania zabiegu, zaś efekt widoczny jest niemal natychmiast.

Na rynku jest obecnych kilka metod regeneracji keratyną. Dlaczego warto skorzystać z brazylijskiej keratyna QOD?

QOD oferuje najbardziej zaawansowaną linię produktów. Z pewnością, każdy stylista, który używał QOD, potwierdzi, że jest to najbardziej skuteczny i trwały zabieg na bazie keratyny. QOD od 10 lat jest dominującą marką w dziedzinie profesjonalnej kosmetyki fryzjerskiej - to tu powstała pierwsza profesjonalna linia produktów na bazie aktywnej keratyny, stąd pochodzą najgłośniejsze preparaty fryzjerskie ostatnich lat.

Czy produkty QOD są "wolne od formaldehydu"?


Produkty QOD nie zawierają przemysłowo wytworzonego chemicznie i czystego formaldehydu. W przeciwieństwie do innych marek, których produkty w głównej mierze swoją efektywność zawdzięczają dużym stężeniom aldehydu mrówkowego i jego pochodnych. Nie twierdzimy, że w naszych preparatach go nie ma – jest, lecz w śladowych, bezpiecznych ilościach, co potwierdza m.in. certyfikat Amerykańskiego Urzędu do Spraw Żywienia i Leków (FDA). W tym miejscu należy również przypomnieć, że jak każdy specjalistyczny preparat, także keratynę zaleca się stosować pod okiem profesjonalisty.

Na jak długo utrzymuje się efekt?

W zależności od zastosowanego preparatu 2-5 miesięcy. Efekt może utrzymywać się jednak dłużej w zależności od rodzaju włosów.


Jakie włosy najbardziej kwalifikują się do zabiegu?

Keratyna QOD może być stosowana i jest przeznaczona do wszystkich rodzajów włosów – a co więcej im włosy bardziej suche, zniszczone tym bardziej spektakularny efekt końcowy.

Czy Keratyna QOD może być stosowana do włosów przedłużonych?

Tak. Natomiast zawsze w przypadku włosów przedłużonych należy zachować szczególną ostrożność przy stosowaniu prostownicy. Przypominamy, że spoiwo połączenia z włosami naturalnymi nigdy nie powinno być poddane oddziaływaniu tak wysokiej temperatury.

Jaka jest różnica między QOD MAX, QOD RED i QOD GOLD?

QOD GOLD w 60 % zapewnia regenerację, zaś w 40% prostowanie. QOD MAX i RED, odpowiednio: 40% regeneracja i  60% prostowanie. Interesujący jest fakt, że cena luksusowego produkt QOD GOLD jest wyższa za litr, ale wymaga mniejszej ilości aplikacji. Oznacza to, że ogólny koszt użytkowania jest taki sam, lub mniejszy, niż produkty średniej lub niższej klasy. Jest to najbardziej zaawansowana technologia regeneracji jaka istnieje na rynku światowym przy czym pozostaje zaskakująco wydajna.

Dlaczego warto używać  produktów do pielęgnacji domowej QOD?


Linia pielęgnacji domowej umożliwia maksymalizację i optymalizację okresu działania kuracji. Produkty te zostały specjalnie stworzone po to, aby wydłużyć skuteczność i trwałość zabiegu. Nie zawierają one chlorku sodu i związków sodu, które reagują z keratyną i powodują jej przedwczesne wypłukiwanie się.

Czy można związać włosy po zabiegu?

Tak można, gdyż substancje biologicznie czynne wykazują swą aktywność tylko przez 10 minut od czasu utwardzania ich prostownicą, po czym są zmywane.

Na ile kuracji wystarcza butelka o pojemności 1000ml?

Z 1litrowej butelki  QOD uzyskuje się na ogół od 10 do 25 aplikacji. Istnieją pewne wahania co do liczby zabiegów ze względu na kilka czynników. Przede wszystkim zależy to od objętość i długości włosów. Bardzo istotną rolę odgrywają również umiejętności oraz doświadczenie fryzjerów.

O jakiej mocy prostownicy należy używać?

Zalecana jest prostownica o regulowanej mocy 210 st. C. dla farbowanych włosów blond oraz 230 st. C. dla pozostałych.


www.yu-ca.pl

Komentarze do: Metody regeneracji kreatyną

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz