Szukaj

Metoda aktywnego leczenia trądziku

Podziel się
Komentarze1

Na temat trądziku powiedziano już niemal wszystko. Jest to zjawisko tak powszechne, a jednocześnie przykre, trudne do wyleczenia, a także obrośnięte wieloma mitami i fałszywymi stwierdzeniami. Trądzik jest wynikiem zatkania porów, czemu winny jest łój - oleista substancja w skórze.Wmożona produkcja łoju związana jest ze zmianami hormonalnymi, dlatego trądzik jest powszechny wśród nastolatków oraz kobiet przed menstruacją.

Nadmiar łoju powoduje rozmnażanie się bakterii P.acne (propionibacterium acne), żyjących w skórze każdego człowieka wewnątrz porów. W rezultacie dochodzi do zapalenia, prowadzącego do opuchlizny, zaczerwienienia lub nawet zakażenia.

Najwięcej gruczołów łojowych znajduje się właśnie na twarzy, szyi, plecach oraz ramionach i dlatego te miejsca są najbardziej narażone na powstawanie trądziku.

W większości przypadków trądzik sam ustępuje. Brak leczenia może jednak prowadzić do intensyfikacji objawów i powstania trwałych blizn. Obecnie jest wiele metod pomagających pozbyć się trądziku. Ludzie, których nękają problemy z cerą najczęściej udają się do gabinetu kosmetycznego. Należy pamiętać jednak, aby zawsze w pierwszej kolejności korzystać z pomocy specjalisty, czyli w tym przypadku lekarza dermatologa.

Jeśli produkty dostępne bez recepty nie pomagają, lekarz powinien zalecić inny sposób, który przyniesie oczekiwany efekt i pozwoli uporać się z tym przykrym problemem. Dostępnych jest wiele rodzajów terapii: żele, kremy, lekarstwa doustne oraz różnego rodzaju zabiegi.

To, o czym powinniśmy pamiętać, to żeby nie wyciskać pryszczy. Wyciskanie pryszczy prowadzi do wepchnięcia zainfekowanej tkanki głębiej w skórę, co może prowadzić do jeszcze gorszego zapalenia i zakażenia, zwiększając ryzyko powstawania blizn.

Istotne jest, aby najpierw wyleczyć trądzik, następnie zająć się bliznami. Wiele zabiegów mających na celu wyeliminowanie blizn może skutkować intensyfikacją trądziku. Istnieje szereg skutecznych zabiegów na blizny. Lekarz dermatolog powinien wybrać najbardziej odpowiedni dla danego pacjenta. Zabiegi te to między innymi terapie laserowe, np. laserem Fraxel®, peelingi chemiczne, mikrodermabrazja oraz kombinacje wszystkich tych opcji.


Pamiętajmy również, że to nie  brak higieny powoduje trądzik. Zbyt częste lub intensywne mycie twarzy może nawet pogorszyć stan cery. Jeśli skóra jest zbyt sucha, zacznie produkować więcej łoju jeszcze bardziej zatykając pory i pogarszając trądzik. Specjaliści sugerują mycie twarzy raz lub dwa razy dziennie delikatnym mydłem i ostrożne jej osuszanie, aby nie podrażnić skóry.

Naukowcy bez efektu próbowali znaleźć związek pomiędzy atakami trądziku, a nieprawidłową dietą. Zrównoważona dieta z owocami, warzywami oraz dużą ilością wody z pewnością polepszy nasze samopoczucie i stan zdrowia, a  jeśli mamy wrażenie, że określone potrawy pogarszają  trądzik, zrezygnujmy z nich po prostu.


Czy istnieje związek pomiędzy stresem a powstawaniem trądziku? Zdarza się, że stres powiązany jest z poziomem hormonów, który ma z kolei związek z trądzikiem i jego atakami. W rzeczywistości jednak, to raczej trądzik powoduje stres, a nie odwrotnie. Badania potwierdzają, że pozbycie się trądziku poprawia nie tylko wygląd, ale również samopoczucie.

Pamiętajmy również, że trądzik to nie wyłącznie kwestia wyglądu! Trądzik nie tylko wpływa na wygląd i samopoczucie, ale jest również stanem chorobowym. Może poważnie uszkodzić skórę i powodować trwałe blizny. Skutkiem ubocznym trądziku jest ponadto jego wpływ na naszą samoocenę.

Są tacy, którzy twierdzą, że opalanie pomoże pozbyć się trądziku. Nie ma na to jednak żadnych dowodów, a wiadomo z pewnością, że nadmiar światła ultrafioletowego może niestety jeszcze bardziej podrażnić skórę, zwiększając ryzyko raka, przedwczesnego starzenia i zmian pigmentacyjnych skóry.

Od niedawna w Polsce dostępna jest metoda Izolas®, w której leczenie aktywnego trądziku oparte jest na technologii fotopneumatycznej. To zupełnie bezbolesny i bezpieczny zabieg dla wszystkich typów skóry. Isolaz leczy 4 rodzaje trądziku: trądzik zaskórnikowy, krostkowy, trądzik łagodny do umiarkowanego, a także zapalny trądzik łagodny do umiarkowanego (w tym trądzik pospolity)

Isolaz jest jedyną technologią łączącą działanie próżni z bezbolesnym światłem szerokopasmowym. Aplikator próżniowy delikatnie oczyszcza pory, podczas gdy światło szerokopasmowe pomaga zniszczyć bakterie powodujące trądzik, co skutkuje dogłębnym oczyszczeniem, a przez to jasną i promienną skórą.

Badania kliniczne wykazały natychmiastowe efekty zabiegu Isolaz w ciągu 24-48 godzin, m.in. zmniejszone zaczerwienienie skóry oraz wysuszenie i spłaszczenie plamek zapalnych.  Isolaz zapewnia 88% skuteczność w leczeniu różnych rodzajów trądziku. Urządzenie to wspomaga również inne formy leczenia trądziku poprzez przyśpieszenie absorpcji stosowanych lekarstw oraz nawilżaczy.

Isolaz stanowi szansę dla wszystkich, których zawiodły stosowane wcześniej metody. Rezultaty tego zabiegu to coś więcej niż tylko pozbycie się trądziku, a po jego zastosowaniu skóra jest bardziej napięta, pory zmniejszone, a cera jest gładsza.

Komentarze do: Metoda aktywnego leczenia trądziku (1)

ssylllwiaa
ssylllwiaa 30-12-2013 13:26

Isolaz działa!

1

Mam 35 lat i od niespełna 20 walczyłam z trądzikiem różnymi metodami: babcinymi, maściami, lekami. Koleżanka namówiła mnie na wizytę w gabinecie, w którym wykonują zabiegi Isolaz. Wybrałam Bella Derm i nie pożałowałam. T... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze