Szukaj

Laptop trzymany zbyt długo na twoich udach może przebarwić twoją skórę!

Podziel się
Komentarze0

Trzymanie laptopa na nogach może przyczynić się do trwałego uszkodzenia skóry, które z kolei przekształcić się może w chorobę zwaną rumieniem oparzeniowym (amerykańscy lekarze potocznie dolegliwość tę określają jako „toasted skin syndrome” - w wolnym tłumaczeniu „syndrom przypieczonej skóry”).


Z raportów medycznych wynika, że wystawienie naszych nóg na długotrwałe oddziaływanie ciepła może spowodować, że na skórze zaczną pojawiać się cętkowane przebarwienia.

Niedawno odnotowano przypadek 12-letniego chłopca, na którego udzie pojawiły się przebarwienia skóry przypominające swym wzorem gąbkę, a wytworzyły się one wskutek kilkugodzinnych seansów grania w gry komputerowe przez okres kilku miesięcy.


- Chłopiec był świadom tego, że jego laptop przegrzewał się z lewej strony, jednak pomimo tego nie zmienił on pozycji laptopa - napisali szwedzcy naukowcy w poważanym czasopiśmie medycznym Pediatrics.

Inny przypadek to studentka prawa z Virginii, która zgłosiła się na leczenie z plamistymi przebarwieniami na swojej nodze.

Młoda kobieta spędzała około sześć godzin dziennie, pracując przy komputerze, który podpierała na kolanach. Temperatura pod laptopem sięgała około 55 stopni.

Choroba, która ogólnie rzecz biorąc jest nieszkodliwa, może być również spowodowana nadużywaniem podkładek grzewczych i innych źródeł ciepła, które zazwyczaj nie są na tyle gorące, by spowodować oparzenia.

Tego rodzaju uszkodzenie skóry może prowadzić do jej trwałego ściemnienia.

Komentarze do: Laptop trzymany zbyt długo na twoich udach może przebarwić twoją skórę!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz