Szukaj

Koniec z siwymi włosami i bielactwem?

Podziel się
Komentarze0

Europejscy naukowcy sugerują na łamach The FASEB Journal, iż wkrótce utrata pigmentu skóry w bielactwie i pigmentu włosów w siwieniu będą jedynie pieśnią przeszłości. Wszystko dzięki nowemu składnikowi – pseudokatalazie, która odwraca stres oksydacyjny. Zdaniem badaczy, ludzie, którzy zaczynają siwieć, doświadczają masywnego stresu oksydacyjnego poprzez akumulację nadtlenku wodoru w mieszkach włosowych.Powoduje to blaknięcie włosów od wewnątrz. Co najciekawsze, naukowcy pokazują, iż takiej masywnej akumulacji nadltenku wodoru można zaradzić dzięki terapii zmodyfikowaną pseudokatalazą (PC-KUS).

Okazało się nawet, że leczenie to jest skuteczne także przeciwko jednej z chorób skóry, czyli bielactwu.

Dr Karin U. Schallreuter, autorka badania z Institute for Pigmentary Disorders, mówi: - Wiadomo, że nagła utrata koloru skóry i włosów może wpłynąć na ludzi na wiele sposobów. Poprawa jakości życia po całkowitej albo nawet częściowej skutecznej repigmentacji jest dobrze udokumentowana.


Schallreuter przeanalizowała międzynarodową grupę ponad 2400 pacjentów z bielactwem (segmentowanym i mieszanym, które łączy w sobie bielactwo niesegmentowane NSV i bielactwo segmentowane SSV).

Okazało się, że pacjenci, którzy cierpieli na bielactwo segmentowane, doświadczali tego samego stresu oksydacyjnego co ludzie z o wiele popularniejszym bielactwem NSV.

Stres oksydacyjny wiąże się ze spadkiem zdolności przeciwutleniających katalazy, reduktazy tioredoksyny oraz mechanizmów naprawczych reduktaz sulfotlenku metioniny. Wyniki te oparte są na obserwacjach naukowych i klinicznych, które doprowadziły do skutecznej repigmentacji skóry i rzęs u pacjentów.

Dr Gerald Weissmann, redaktor naczelny The FASEB Journal, mówi: - Przez stulecia ludzie ukrywali siwe włosy. Ale teraz mamy do dyspozycji terapię, która dociera do sedna problemu. Odkrycie to prawdopodobnie poprawi jakość życia wielu ludzi.

Komentarze do: Koniec z siwymi włosami i bielactwem?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz