Szukaj

Jakie korzyści daje chodzenie w wodzie?

Podziel się
Komentarze0

Nie ma nic lepszego niż spacer nad brzegiem morza, aby skorzystać z uroków plaży oraz dobrodziejstw powietrza przesyconego jodem. Aby wyciągnąć z takiego spaceru jeszcze większe korzyści, spróbujmy więc maszerować w wodzie. Niewątpliwie wpływa to pozytywnie na naszą skórę.Spacer w wodzie: korzyści dla krążenia krwi


Spacerowanie w wodzie jest dobre, ponieważ chodzi o aktywność fizyczną! Ale woda dzięki swojej zimnej temperaturze poprawia również krążenie krwi. Dzięki oporowi, jaki stawia ruchom naszego ciała, ma ona również działanie antycellulitowe, zupełnie jak masaż. Prawdą jest to również w przypadku marszu, który wywołuje naprzemiennie skurczanie i rozkurczanie mięśni.

Aby uzyskać najlepsze działanie antycellulitowe, pokąd się zanurzać?


Po łydki, aby walczyć z obrzękami kostek i nóg; od połowy uda do talii, aby zaatakować tę niewdzięczną skórkę pomarańczową. Oddychaj głęboko. Woda morska jest pełna jodu, niezbędnego do dobrego funkcjonowania tarczycy. I nie zapomnij o okularach i kremie przeciwsłonecznym. Woda, w rzeczywistości, odbija promienie słoneczne.

Marsz wzdłuż wybrzeża, nowy sport


W zimie, nie ma mowy o kontynuowaniu spacerów w wodzie o temperaturze poniżej 20 stopni, mówią sobie zmarźlaki. Nie ma problemu. We Francji, na przykład, istnieje nowa aktywność wodna, wymyślona na północy kraju i eksportowana aż do Bretanii. Marsz wzdłuż wybrzeża. Kombinezon chroniący przed zimnem, wiosło jako podpórka, i woda... aż do piersi, tym razem. Ta nowa forma przechadzki nie męczy stawów. Masa ciała jest bowiem w dużej części unoszona przez wodę. Marsz wzdłuż wybrzeża jest w rzeczywistości sportem wytrzymałościowym otwartym dla wszystkich, którzy nie potrafią pływać. Łączy on w sobie korzystne działanie marszu oraz pływania.

Komentarze do: Jakie korzyści daje chodzenie w wodzie?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz