Szukaj

Jak ujędrnić uda?

Podziel się
Komentarze0

Spora grupa kobiet potrafi jednym tchem wymienić co najmniej kilka mankamentów własnego ciała. Krzywe i niezgrabne nogi, brzydki nos, za mały/zbyt duży biust, obwisły brzuch, pośladki i uda. Kobiecy krytycyzm nie zna granic. Na szczęście nad wieloma z tych niedoskonałości jesteśmy w stanie popracować same. Dziś przedstawiamy sposoby na jędrne uda!

Jak ujędrnić uda?

Która z nas nie marzy o jędrnych i szczupłych udach, bez śladu cellulitu? Niestety, siedzący tryb życia, złe odżywianie i wiek ma znaczący wpływ na wygląd naszych nóg. Co chwila firmy kosmetyczne wypuszczają na rynek tuzin specyfików, mających pomóc nam w tej nierównej walce. Ich działanie oparte jest przede wszystkim na magicznym myśleniu. Jeśli naprawdę zależy nam na ujędrnieniu naszego ciała, konieczny jest wysiłek fizyczny i to bez taryfy ulgowej.

„Nie mam czasu”

To jedna z najczęściej pojawiających się wymówek. Rzeczywiście, współczesne kobiety oprócz wypełniania roli żony i matki, bardzo często realizują się zawodowo. Każdą chwilę, którą uda się nam wygospodarować dla siebie, wolimy spędzić nad książką, z kubkiem kawy lub herbaty. A po całym dniu siedzenia za biurkiem i gonienia za dziećmi nie w głowie nam męczące treningi. Na szczęście jest na to sposób. Istnieją proste ćwiczenia, które możemy wykonywać, równocześnie pracując. Oto one:

1. Siadamy w pozycji wyprostowanej z kolanami zgiętymi pod kątem 90 stopni. Pozostając w niej unosimy jedną nogę do góry, napinamy mięśnie ud i wytrzymujemy tak kilka sekund. Ćwiczenie powtarzamy 20 razy, a następnie postępujemy w ten sposób z drugą nogą.

Cel: wyszczuplenie ud

2. Między kolana wkładamy niewielką piłeczkę/poduszkę i zaciskamy nogi. Przytrzymujemy i rozluźniamy. Powtarzamy do czasu, aż się nam … nie znudzi.

Cel: wzmocnienie wewnętrznych mięśni ud


Warto wygospodarować jednak trochę czasu i rozpocząć ćwiczenia w domu. Ich efekty, przy systematycznej pracy, zauważymy już po kilku tygodniach.

Ćwiczania na jędrne uda

1. Przysiady. Rozstawiamy nogi mocniej niż na szerokość ramion, a palce kierujemy na godzinę 2 i 10. Obniżamy ciało do przysiadu i pozostajemy w ten sposób kilka sekund. Czynność powtarzamy w zależności od stopnia naszego zaawansowania 15/20  lub 25/30 razy. Ćwiczenie możemy wykonywać również z dodatkowym obciążeniem rąk.

2. Półprzysiad. Łączymy razem pięty, a palce ustawiamy lekko na zewnątrz i unosimy się na nich. Zginamy kolana i wykonujemy półprzysiad, wytrzymujemy tak jakiś czas i wracamy do pozycji wyjściowej. Jeśli mamy problem z utrzymaniem równowagi możemy wykonywać ćwiczenie asekurując się np. ściany.3. Ćwiczenie z piłką. Kładziemy się na plecach, z ugiętymi kolanami i stopami ułożonymi płasko na podłodze. Umieszczamy piłkę między kolanami i ściskamy przez 30 sekund jednocześnie napinając uda. Powtarzamy ćwiczenie 4 razy, po każdej serii odpoczywając 10 sekund.

4. W pozycji stojącej unosimy prawą nogę, ręce trzymamy przed sobą, dłonie zaciskamy w pięści. Stopniowo prostujemy prawą nogę i wypychamy ją do tyłu jak najwyżej. Przytrzymujemy 10 sekund i opuszczamy. Powtarzamy 10 razy zmieniając nogę.

5. Klękamy i na zgięciu kolana kładziemy hantlę. Tułów opieramy na przedramionach i staramy się powoli unieść nogę z obciążeniem jak najwyżej jesteśmy w stanie, po czym opuszczamy starając się nie dotknąć podłogi. Powtarzamy 10/15 razy i zmieniamy nogę.

6. Stojąc prosto łączymy stopy i opieramy ręce na biodrach. Prawą nogą robimy wypad do przodu po czym klękamy tak, aby nie dotknąć podłogi kolanem. Tułów musi być w tym ćwiczeniu wyprostowany. Wracamy do pozycji wyjściowej i zmieniamy nogę. Powtarzamy10 razy.

7. Leżąc na plecach ugnamy kolana. Ręce kładziemy swobodnie wzdłuż tułowia. Prostujemy prawą nogę i przytrzymujemy chwilę w tej pozycji. Następnie napnamy mięśnie i wypychamy miednicę do góry. Czekamy 3 sekundy i wracamy do pierwotnej pozycji. Powtarzamy 10 razy na każdą nogę.

8. Stojąc przy ścianie przyjmujemy pozycję, jak do siedzenia na krześle. Ręce układamy wzdłuż tułowia i wolno wypychamy miednicę do przodu, aby reszta ciała utworzyła z nią linię prostą. Odczekujemy 10 sekund i wracamy do pozycji wyjściowej. Powtarzamy 10 razy.

Jeszcze przez kilka najbliższych tygodni możemy cieszyć się urokami lata i bogactwem warzyw i owoców, jakim obfituje. Pomyślmy więc nad zmianą naszych żywieniowych nawyków i zamiast kolejnej porcji słodyczy lub słonych przekąsek sięgnijmy po jabłko lub gruszkę. Nie zapominajmy też, że świetnym ćwiczeniem dla naszych ud jest wchodzenie i schodzenie po schodach, czy jazda na rowerze. Powodzenia.

Komentarze do: Jak ujędrnić uda?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz