Szukaj

Jak przeciwdziałać zwiotczeniu skóry twarzy?

Podziel się
Komentarze0

Gdy skóra twarzy traci swoją witalność oraz sprężystość, policzki i podbródek stają się zwiotczałe – czas sięgnąć po skuteczne metody przywrócenia im elastyczności i zdrowego wyglądu. Nowoczesne technologie z zakresu medycyny estetycznej potrafią skutecznie zwalczyć te objawy.

Jak przeciwdziałać zwiotczeniu skóry twarzy?

Dlaczego skóra traci jędrność?

Skóra wiotczeje wraz z wiekiem, im jesteśmy starsi, tym bardziej traci ona naturalną jędrność i napięcie. Wiąże się to z coraz mniejszą aktywnością biologiczną komórek organizmu oraz ich powolniejszym procesem regeneracyjnym.

Starzenie związane jest z osłabieniem poziomu kolagenu i elastyny, które z upływem lat zanikają. Oprócz czynników genetycznych, na wiotczenie skóry wpływ ma także wiele innych aspektów, zewnętrznych i wewnętrznych.

Szkodliwe działanie ma np. nadmierne opalanie, które powoduje fotostarzenie się skóry. Negatywne skutki powoduje również skażenie środowiska, niewłaściwa pielęgnacja, a także palenie papierosów. Inne czynniki powodujące utratę jędrności mogą być związane z nieprawidłową dietą i niedoborem witamin, brakiem aktywności fizycznej oraz nadmiernym stresem oraz zaburzeniami w gospodarce hormonalnej organizmu.


Jak przywrócić skórze piękny wygląd?


W celu przeciwdziałania utraty jędrności, należy odpowiednio wcześnie zadbać o profilaktykę. Przede wszystkim powinniśmy chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Ważne jest także stosowanie dobranych do potrzeb kremów przeciwzmarszczkowych – te z aktywnymi składnikami pomogą zredukować drobne bruzdy i niedoskonałości.

Jeżeli problem się nasila i obserwujemy poważne zmiany, jak worki pod oczami, zwisający podbródek czy opadłe powieki, warto zastanowić się nad innymi metodami, które pomogą przywrócić nam gładką i jędrną skórę twarzy.

Nowoczesne rozwiązania medycyny estetycznej umożliwiają nam skuteczną poprawę wyglądu skóry

- Najlepsze efekty możemy osiągnąć dzięki zabiegom dwufazowym, opartym na technologii elos. Pierwszy etap polega na jednoczesnej emisji światła o bardzo szerokim spektrum oraz prądu RF o dużej energii. Drugi z nich, to silne działanie za pomocą frakcyjnego bipolarnego prądu RF, który punktowo podgrzewa warstwy skóry – wyjaśnia Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny z firmy SHAR-POL, specjalizującej się w technikach laserowych z zakresu medycyny estetycznej. - Zabieg wykonywany jest wzdłuż obszarów, które najczęściej tracą elastyczność: żuchwy, fałdy nosowo-wargowej, okołooczodołowej, brwiowej i nadczołowej, dlatego zapewnia kompleksowe ujędrnienie twarzy – dodaje ekspert firmy SHAR-POL.

Dodatkowym atutem innowacyjnej metody jest niedługi okres rekonwalescencji.

Komentarze do: Jak przeciwdziałać zwiotczeniu skóry twarzy?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz