Szukaj

Jak można wzmocnić włosy?

Podziel się
Komentarze0

Dużo kobiet skarży się, że ich włosy są słabe, łamliwe i pozbawione blasku. Często zastanawiamy się co robić, by wzmocnić nasze zmęczone włosy? Jak postępować z włosami farbowanymi? Okazuje się, że istnieje możliwość odbudowania włosów. Kuracja przebiega w trzech etapach, oczyszczanie, odbudowa i nawilżanie. Co ważne można ją przeprowadzić niewielkim kosztem za pomocą domowych sposobów.


  • Etap I – oczyszczanie
W tym etapie należy oczyścić włosy z wszelkich osadów. Włosy na co dzień narażone są na duża ilość nieprzyjaznych substancji. Wiele z nich znajduje się w produktach służących do ogólnej pielęgnacji. Nie należy się jednak martwić. Istnieją skuteczne sposoby pomagające uwolnić włosy z wszelkich toksyn. Najlepiej użyć sody oczyszczonej. Można ją stosować bezpośrednio na mokre włosy lub też wymieszać z odrobiną używanego szamponu. Nałożenie na włosy przebiega tak samo jak mycie zwykłym szamponem, z tą różnicą, że wytworzoną pianę pozostawiamy na włosach przez około 10 minut. Po upłynięciu tego czasu spłukujemy mieszankę, by ponownie powtórzyć zabieg.
  • Etap II – odbudowa
Kolejnym krokiem jest odbudowa. By odpowiednio zregenerować włosy należy wybrać właściwy sposób. Wszystko zależy od potrzeb włosów. W przypadku zniszczonych włosów konieczne jest zastosowanie protein. W tym celu najlepiej użyć surowego jajka. Należy pozostawić go na włosach przez około 20-30 minut, po czym delikatnie spłukać.
  • Etap III – nawilżanie
Trzecim krokiem jest nawilżanie. Chcąc w tym celu skorzystać z domowych sposobów najlepiej zaopatrzyć się w oliwę z oliwek. Jedną łyżkę oliwy rozprowadzamy wzdłuż po włosach od nasady po końce, przy czym szczególną uwagę zwracamy na końce. Następnie nakładamy na głowę foliowy czepek i pozostawiamy przez co najmniej 30 minut. Po upływie tego czasu zmywamy oliwę łagodnym szamponem, po czym spłukujemy włosy letnią wodą.


A co z włosami farbowanymi?


Jak wiadomo włosy farbowane wymagają szczególnej opieki z racji tego, że są narażone na nadmierne przesuszenie. Poza tym po wielu myciach tracą swój naturalny blask i żywy kolor. Co w takim razie zrobić by jak najdłużej cieszyć się upragnionym kolorem nie niszcząc przy tym włosów? Każda kobieta marzy o pięknej i ozdobnej fryzurze. Częste farbowanie zdecydowanie nie sprzyja włosom. Dlatego ważne jest, by odpowiednio chronić je przed wysuszeniem i wypadaniem.

Jak to robić?

  • Po pierwsze myj
W przypadku włosów farbowanych należy korzystać ze specjalnych szamponów do tego rodzaju włosów przeznaczonych. Na rynku dostępnych jest wiele szamponów do włosów farbowanych. Formuła takiego szamponu została tak opracowana, by można było jak najdłużej cieszyć się pięknym kolorem.
  • Po drugie lśnij
By włosy nabrały blasku najlepiej płukać je wodą z dodatkiem cytryny. Warto także zwrócić uwagę na sposób suszenia. Tarcie włosów ręcznikiem powoduje ich niszczenie, dlatego też należy osuszać je bardzo delikatnie. Pamiętajmy, że dążymy nie tylko do uzyskania lśniących, ale także mocnych i gładkich włosów.
  • Po trzecie odżywiaj
W celu odżywienia włosów najlepiej skorzystać z regeneracyjnej maseczki. Należy rozprowadzić ją na mokrych włosach i spłukać po upływie kilku minut. Taka maseczka powinna być stosowana co najwyżej 2-3 razy w tygodniu.
  • Po czwarte płucz
Do pielęgnacji włosów warto użyć ziół. Po normalnym umyciu włosów najlepiej wypłukać je w naparze ziołowym. Pomaga to wzmocnić włosy. Do naparu najlepiej wybrać korzeń łopianu, rozmaryn, kwiat nagietka i lawendy, rumianek i orzech włoski.
  • Po piąte łykaj
Dobrym rozwiązaniem przy wspomaganiu kondycji włosów jest stosowanie suplementów diety bogatych w witaminy. Takie produkty nie tylko wzmacniają włosy, ale także wpływają na regenerację skóry i paznokci.

Komentarze do: Jak można wzmocnić włosy?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz