Szukaj

Jak farbować włosy bibułą?

Podziel się
Komentarze0

Jaki jest najszybszy i najłatwiejszy sposób na zmianę wizerunku? Oczywiście farbowanie włosów! Zmiana koloru włosów, pasemka, czy modny w tym sezonie ombre hair pozwalają na ekspresową zmianę imagu.

Jak farbować włosy bibułą?

Co jednak zrobić, gdy zależy nam jedynie na kilkudniowej zmianie? Jest na to sposób - farbowanie włosów za pomocą bibuły. Przekonaj się jakie to proste!

Kilka słów o farbowaniu...

Farbowanie  zawsze niesie ze sobą efekty uboczne w postaci suchych i zniszczonych włosów. Poza tym zmorą są również nieestetyczne odrosty, które często bardzo skutecznie potrafią zniechęcić do zmiany koloru.

Na rynku obecnie dostępnych jest wiele rodzajów farb. Od tych profesjonalnych z salonów fryzjerskich, po te, które bez trudu możemy kupić w miejscowej drogerii.

Różnią się one nie tylko jakością składników ( i oczywiście też ceną), ale także trwałością. Do wyboru mamy farby oraz szampony, które oferują zmianę koloru na określony czas.

Farby zapewniają trwały kolor. Są idealne dla osób, które chcą dokonać bardziej radykalnej i widocznej zmiany.

Szampony wybieramy, gdy chcemy jedynie odświeżyć swój dotychczasowy kolor, bądź dokonać niewielkiej zmiany, np. przyciemnić lub rozjaśnić włosy o 1-2 tony.

Jeśli jednak zależy nam na koloryzacji naturalnymi, domowymi sposobami, idealnym rozwiązaniem będzie farbowanie włosów bibułą.


Farbowanie włosów bibułą - czy to w ogóle możliwe?

Oczywiście, że tak! To tak zwany babciny sposób koloryzacji. W ten sposób nasze babcie i mamy zmieniały swój wizerunek.


Sposób ten ma kilka zalet, gdyż nie zawiera sztucznych substancji, nie uczula i  najważniejsze – nie niszczy włosów jak farby, czy szampony koloryzujące. Jest bezpieczny nawet dla dzieci.

Ma też wady – kolor utrzymuje się bardzo krótko oraz nie każde włosy można farbować w ten sposób. Najlepiej mają blondynki, ponieważ u nich widoczny będzie każdy kolor. W przypadku ciemnych włosów, efekt nie będzie raczej zauważalny.

Koloryzacja krok po kroku

Zaczynamy od kupienia bibuły w preferowanym przez siebie kolorze. Pamiętać należy, że jasne kolory mogą nie zafarbować nam włosów, ponieważ zawierają za mało pigmentów.

Zabieg wykonujemy na suchych włosach. Możemy w ten sposób zafarbować całą głowę lub zrobić pasemka, czy ombre hair.

Dokonując koloryzacji, należy postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami:

1. Rozdzielamy pasma włosów (nie powinny być one zbyt grube).

2. Owijamy dokładnie każde pasmo bibułą (im dokładniejsze i grubsze owinięcie, tym kolor będzie intensywniejszy).

3. Tak przygotowane pasma pryskamy wodą (czekamy ok. 30minut).

4. Ściągamy bibułę

Warto wiedzieć, iż pasemka utrzymują się do około 3 myć.

Farbowanie całej głowy

Bibułę moczymy w misce z ciepłą wodą. Czekamy, aż barwnik zejdzie z bibuły. Następnie wkładamy głowę do miski z wodą i mieszamy w niej włosy dopóki nie uzyskamy pożądanego efektu.

Jak widzimy bibuła to szybki i łatwy sposób koloryzacji. To idealne rozwiązanie dla dzieci i młodzieży, które chcą poeksperymentować ze swoim wizerunkiem.

Pamiętajmy, aby do farbowania założyć stare ubrania, ponieważ mogą się one nam zabrudzić. Najlepiej cały zabieg wykonywać w łazience nad wanną lub pod prysznicem.

Komentarze do: Jak farbować włosy bibułą?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz