Szukaj

Jak chronić skórę z niedoskonałościami przed słońcem?

Podziel się
Komentarze0

Lato to pora roku na którą większość z nas czeka z utęsknieniem. Wysoka temperatura i ciepło sprawiają, że mamy więcej energii do życia. Niestety jeżeli mamy cerę z niedoskonałościami, to by w pełni cieszyć się z uroków lata musimy się do tego dobrze przygotować.

Jak chronić skórę z niedoskonałościami przed słońcem?


Fotoalergicy

Osoby cierpiące na fotoalergie są szczególnie narażone na działanie promieni słonecznych. Ich skóra wymaga specyficznej opieki, gdyż już kilka minut na słońcu wystarczy by pojawiły się na niej nieprzyjemne objawy. Od wczesnej wiosny, kiedy słońce zaczyna być mocniejsze należy stosować kremy ochronne z filtrem UV 50+.

Cera naczyńkowa

W reakcji na działanie szkodliwych promieni UV na cerze naczyńkowej mogą pojawiać się stany zapalne. Pod wpływem słońca na cerze pojawiają się obrzęki czy intensywne rumienie na twarzy. Z tego względu ochrona przed słońcem jest niezbędna, najlepiej stosować kremy o wysokim filtrze UV 50+, a na noc nakładać silnie nawilżający i zwężający naczynia włosowate krem.


Pomocne przy walce z cerą naczyńkową jest zażywanie rutinoscorbinu, który dzięki dużej zawartości witaminy C wzmacnia ścianki naczyń włosowatych.

Cera trądzikowa

Istnieje powszechny pogląd, że cera trądzikowa dzięki opalaniu nabiera ładniejszego wyglądu, a kłopoty z trądzikiem znikają. Niestety jest to efekt krótkotrwały, który po zniknięciu opalenizny zaostrza się. Gruczoły łojowe, których działanie zostało zahamowane na skutek opalania po pewnym czasie zaczynają pracować podwójnie. Dlatego warto zadbać o ochronę cery poprzez stosowanie kremów z filtrem UV 30+ lub mniejszym - w zależności od stopnia trądziku. Bardzo ważne, żeby kremy miały lekką konsystencję i nie zatykały ujść porów skóry.

Ponadto nie możemy zapominać o  odpowiedniej ilości wody w organizmie. Bez względu na to jakie mamy problemy z cerą, szczególnie latem, powinnyśmy wypijać 2 litry wody. Zapewni ona nawilżenie od wewnątrz i pozwoli zachować ładny wygląd cery.

Komentarze do: Jak chronić skórę z niedoskonałościami przed słońcem?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz