Szukaj

Epilacja laserowa trwale usuwa zbędne owłosienie

Podziel się
Komentarze0

Nadmierne owłosienie na ciele i twarzy to problem, który dotyka ponad 30 % kobiet. W wielu przypadkach powoduje dyskomfort, a nawet obniżone poczucie własnej atrakcyjności. Włoski pojawiające się na nogach, twarzy lub piersiach mogą również wskazywać na poważne zaburzenia hormonalne. - Bardzo ważne jest ustalenie powodu nadmiernego owłosienia, żeby nie leczyć objawów, ale przede wszystkim przyczynę.


Jeśli nadmierne owłosienie występuje na skutek zaburzeń endokrynologicznych zalecamy kurację hormonalną, a dopiero potem zabiegi epilacji laserowej w celu usunięcia istniejącego już owłosienia - mówi dr Beata Kociemba, lekarz dermatolog i prezes Instytutu Beauty Derm. W trakcie „dnia gładkiej skóry”, w Instytucie Beauty Derm będzie można skorzystać z bezpłatnej konsultacji dermatologiczno-endokrynologicznej, a jeśli zajdzie taka potrzeba, również otrzymać skierowanie na badania hormonalne i endokrynologiczne. Wykwalifikowani dermatolodzy będą też udzielać informacji na temat jednej z najskuteczniejszych metod likwidacji owłosienia, jaką jest epilacja laserowa.

Nowoczesne zabiegi z wykorzystaniem lasera


Zastosowanie lasera do usuwania włosów, zrewolucjonizowało metody depilacji. Po raz pierwszy użyto lasera w tym celu ponad 20 lat temu. Przez ten czas epilacja laserowa została dokładnie przebadana i uznana za niezwykle skuteczną, a także bezpieczną i bezbolesną metodę. Podstawową zaletą epilacji są trwałe rezultaty, w przeciwieństwie do żmudnego golenia, wyrywania lub chemicznego depilowania włosów. Tradycyjne, domowe zabiegi trzeba powtarzać nawet co parę tygodni. Ponadto często towarzyszą im niepożądane efekty w postaci podrażnienia skóry, czy wrastania włosków. Natomiast po zabiegu epilacji laserowej skóra jest gładka, pozbawiona włosów i niepodrażniona.


Masz ciemne włoski na nogach? Jesteś szczęściarą!

To nie żart, z doświadczeń dermatologów wynika, że im ciemniejsze włosy tym skuteczniej można je usunąć za pomocą lasera. Włosy na nogach i w okolicy pach łatwo poddają się epilacji. Nieco trudniej jest zlikwidować zbędne owłosienie w obszarze twarzy. Wynika to z technologii działania lasera. Urządzenie stosowane do epilacji wydziela wiązkę laserową, która wnika pod skórę, nie głębiej niż na 2 mm. Światło lasera powoduje uszkodzenie mieszka włosowego, a dokładnie zawartej w nim melaniny, doprowadzając do likwidacji włosa. Im większy kontrast między kolorem skóry, a barwą włosa, czyli różnica w zawartości melaniny, tym skuteczniej można trafić w mieszki włosowe.

Jesień i zima to najlepszy czas na rozpoczęcie epilacji, ponieważ do osiągnięcia pełnego efektu potrzeba od 3 do 8 zabiegów, w odstępach 6 - 12 tygodni w zależności od okolicy ciała i indywidualnych predyspozycji pacjenta. W tym okresie należy unikać nasłoneczniania i solarium.

Zalecenia przed zabiegiem

1.Pierwszy zabieg poprzedza bezpłatna konsultacja lekarska. W razie potrzeby wykonywana jest próba.
2.Przed zabiegiem skóra powinna być ogolona, umyta i niczym nieposmarowana.
3.Muszą upłynąć 4 tygodnie od ostatniego opalania.
4.Minimum 4 tygodnie przed zabiegiem włosy nie mogą być usuwane wyrywaniem: pęseta, depilator, wosk
5.Nie należy stosować kremów depilujących 1 tydzień przed zabiegiem.

Zalecenia po zabiegu

1.Skóry poddanej zabiegowi nie należy wystawiać na działanie promieni słonecznych przez minimum 3 tygodnie
2.Skórę po zabiegu trzeba natłuszczać, nawilżać, nie stosować preparatów ze spirytusem, czy innych drażniących
3.4 tygodnie przed kolejnym zabiegiem nie wyrywać włosów, można je golić.
Kompleksowe porady dotyczące problemu nadmiernego owłosienia będzie można uzyskać 2-go grudnia (czwartek) 2010 r., w godz. 10 – 15, w Instytucie Beauty Derm przy ul.

Komentarze do: Epilacja laserowa trwale usuwa zbędne owłosienie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz