Szukaj

Czarna rzepa na włosy

Podziel się
Komentarze0

Niemal każda kobieta marzy o pięknych i lśniących włosach. W tym celu stosują wszelkiego rodzaju odżywki i kosmetyki, które maja im pomóc osiągnąć ten efekt. Okazuje się jednak , że najbardziej skuteczne są domowe sposoby. Czarna rzepa jest rośliną, która może pomóc nam w walce z niedożywionymi i przetłuszczającymi się włosami.


Aby nasze włosy były zdrowie, lśniące i prawidłowo odżywione  konieczne jest, by je prawidłowo odżywić. Okazuje się bowiem, że włosy, którym brakuje witamin i minerałów przetłuszczają się i znacznie częściej wypadają. Czarna rzepa jest rośliną, która korzystnie wpływa na kondycję naszych włosów, gdyż jest bogata w składniki wpływające na poprawę kondycji włosów.

Bowiem czarna rzodkiew jest bogata w wapń, potas, magnez, żelazo, fluor, cynk, mangan, siarkę oraz witaminy. Wszystko to sprawia, że wpływa pozytywnie na kondycję włosów.Dzięki bogactwu czarnej rzepy, w warunkach domowych można ją wykorzystać do sporządzenia specyfików poprawiających stan włosów.

Właściwości czarnej rzepy


  • bakteriobójcze
  • regenerujące
  • przyśpiesza porost włosów
  • pomaga usunąć łupież
  • minimalizuje przetłuszczanie się włosów

Polecamy również:
Czarna rzodkiew (Raphanus sativus var, niger)Sok z czarnej rzepy


Najczęściej w warunkach domowych wykorzystuje się sok z czarnej rzepy.  Aby go sporządzić najpierw należy obrać rzepę ze skórki, a już obrany korzeń zetrzeć na tarce, tak by móc wycisnąć sok. W tym celu można również skorzystać z sokowirówki.

To właśnie sok z czarnej rzepy ma zbawienne działanie dla naszych włosów. Kolejno, otrzymany sok należy wmasować w skórę głowy. Należy trzymać go przez około godzinę, po czym umyć włosy.  Zaleca się, by tego rodzaju kuracje stosować późną jesienią i zimą.

Podstawowym minusem kuracji z czarnej rzepy jest nieprzyjemny i ostry zapach. Dlatego chcąc nieco osłabić intensywność zapachu można do soku dodać odrobinę miodu. Co więcej w czasie kuracji możemy doznać nieprzyjemnego szczypania skóry głowy. Warto jednak się przemęczyć gdyż nakładając sok z czarnej rzepy co 3 dni przez miesiąc możemy osiągnąć świetny efekt.

Zobacz również: Rozamryn lekarski w kosmetyce

Komentarze do: Czarna rzepa na włosy

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz