Szukaj

Ciało również musi być nawadniane

Podziel się
Komentarze0

Tak samo jak skóra twojej twarzy, skóra twojego ciała również zasługuje na twoją uwagę. Podstawowym zagrożeniem, które ciąży nad skórą naszego ciała, jest odwodnienie. Wraz z całym wachlarzem nieprzyjemnych odczuć: pękanie, skóra ziemista, szorstka w dotyku, usiana odpadającymi płatami.


Nadeszły w końcu piękne dni, a więc zamieszczamy tutaj kilka porad, w jaki sposób odzyskać skórę zarazem gładką i jędrną. Skórę, którą z przyjemnością będziecie pokazywać innym, a także eksponować na - z umiarkowaniem - słońce...

Dlaczego należy chronić naskórek?


Naskórek to powierzchnia naszej skóry. To właśnie on chroni nas przez agresją z zewnątrz. W pewnym sensie, jest to rodzaj tarczy. Zbudowany jest z keratynocytów, czyli komórek zawierających pewną szczególnie odporną substancję, czyli keratynę. A keratyna jest podstawą składu włosów oraz paznokci, na przykład...

W tym przypadku, komórki te tworzą warstwę rogową, zapewniającą nieprzemakalność oraz odporność skóry. Ale to nie wszystko. Poza swoją funkcją ochronną, naskórek gwarantuje również wysoki stopień nawodnienia, a sprzyjając tworzeniu warstwy tłuszczowej, nadaje on skórze właśnie jej miękkość i jędrność.


Jacy są wrogowie nawodnienia?


Zimno, wiatr, słońce, ogrzewanie, klimatyzacja, tytoń i alkohol, produkty do depilacji oraz ... twarda woda ... Ci agresorzy burzą równowagę warstwy hydrolipidowej, dzięki której skóra utrzymuje swój poziom nawodnienia.


Jak nawodnić skórę?


Aby uniknąć skóry krokodyla, niezbyt pięknej w obliczu nadejścia lata, należy sobie przystwoić dobre odruchy. Pani doktor Myriam Cohen doradza, aby stosować emulsje „olej w wodzie”, fluidy, łatwe do rozsmarowania i które zapewnią przyjemne uczucie świeżości.

Produkty typu „olej w wodzie” ze swej strony, pozostawiają na skórze oleisty film, mniej lub bardziej gęsty. Jest to bardzo przyjemne, albo nieco mniej przyjemne, w zależności od okoliczności, ale zaleta tych produktów jest taka, że działają na skórę o wiele dłużej.

A jeśli jeszcze masz suchą skórę...

Jeśli mimo aplikacji nawilżającego produktu twoja skóra dalej pęka, należy dostarczyć jej lipidów. Trzeba w takiej sytuacji uciec się do pomocy kremów natłuszczających. Porozmawiaj na ten temat ze swoim dermatologiem, on na pewno coś ci doradzi.

Pielęgnacja tak, ale nie zapominajmy o higienie życia

Nawet najlepsze kosmetyki nie zrobią za nas wszystkiego! Aby nasza skóra była zdrowa, należy przyzwyczaić się do respektowania kilku rozsądnych reguł. Chrońmy ją przed słońcem. Przyswójmy sobie zdrowy styl odżywiania - czyli dietę zróżnicowaną i zrównoważoną. Pijmy dużo, mnóstwo wody. Ograniczmy spożycie alkoholu, a także, co oczywiste - nie palmy w ogóle tytoniu (nie ma mowy o ograniczaniu, nie palimy i już). Dbajcie również o to, żeby nie grać w jo-jo ze swoją wagą.

Komentarze do: Ciało również musi być nawadniane

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz