Szukaj

Jak dbać o przedłużone włosy?

Podziel się
Komentarze0

Zapuszczanie włosów jest długotrwałe, więc coraz większą popularnością cieszy się fryzjerskie przedłużanie włosów. Jednak takie przedsięwzięcie wymaga wzmożonej pielęgnacji. Dowiedz się jak zadbać o przedłużone włosy!

Jak dbać o przedłużone włosy?

Jeżeli zastosujesz się do poniższych rad twoje włosy będą w doskonałej kondycji, nie tylko prawdziwe kosmki, ale  również te sztuczne. W tym celu:

1. Używaj szczotki z naturalnego włosia

Włosy powinny być przeczesywane kilka razy dziennie. Musisz zadbać o to, by szczotka była wykonana z naturalnego włosia, inaczej twoje włosy będą się dodatkowo niszczyć. Czesząc przedłużone włosy zaczynaj od końcówek, powoli kierując się w górę. Drugą ręką musisz przytrzymywać łączenia. Czynność tę musisz też wykonywać przed każdym myciem.

2. Myj włosy letnią wodą

Zbyt ciepła woda rozpuszcza karnitynę. Ponadto otwiera też ona łuski włosów, przez co plączą się znacznie bardziej, niż kiedy myte są w letniej wodzie.


3. Nie używaj odżywki

Jeżeli odżywka dostanie się w łączenia, kosmki sztucznych włosów mogą się po prostu wyślizgnąć. Jeśli jednak koniecznie nie chcesz z niej zrezygnować, nakładaj kosmetyk jedynie na końcówki włosów.

4. Nie trzyj włosów ręcznikiem

Podczas wycierania włosów ręcznikiem, absolutnie ich nie trzyj zbyt mocno. Możesz ewentualnie „ugniatać” je, by odsączyć nadmiar wody. Dobrze jest też zawinąć je w tzw. turban i zostawić w nim na ok. 10 min.

5. Nie rozczesuj mokrych włosów

Mokrych włosów nie wolno rozczesywać! Jeżeli są bardzo splątane możesz ewentualnie oddzielić dłońmi poszczególne pasma. Uczesz je później, gdy lekko przeschną.

6. Unikaj suszarek

Przedłużone włosy mają tendencję do przesuszania się, a strumień gorącego powietrza z suszarki dodatkowo potęguje ten efekt. Jeżeli masz na to czas pozwól włosom wyschnąć w naturalny sposób. Dobrym sposobem jest też umycie głowy przed położeniem się spać, by miały całą noc na odparowanie wody.

O włosy przedłużone trzeba dbać znacznie bardziej niż o naturalne. Możesz też skorzystać ze specjalnych kosmetyków przeznaczonych do tego typu włosów. W aptekach dostępnych jest ich bardzo wiele. Warto jednak pamiętać o powyższych zasadach, jeżeli chcemy przedłużyć ich trwałość.

Komentarze do: Jak dbać o przedłużone włosy?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz