Szukaj

Libido Japończyków opada ... do połowy masztu

Podziel się
Komentarze0

Popęd seksualny Japończyków ma się bardzo źle, a nawet tragicznie, jak mówią naukowcy. Ankieta zrealizowana ostatnio przez zaniepokojone japońskie ministerstwo zdrowia ujawnia bowiem, że blisko 1/3 młodych Japończyków nie doświadcza żadnego zainteresowania seksem, co jest bardzo złą nowiną dla Kraju Kwitnącej Wiśni.Badanie, o którym donosi The Huffington Post, stwierdza, iż w Japonii 36,1% nastolatków płci męskiej oraz 59%  japońskich dziewcząt (w wieku od 16 do 19 lat) deklaruje, iż nie są w ogóle zainteresowani seksem. Liczby te bardzo zresztą wzrosły, ponieważ jeszcze dwa lata temu wynosiły one odpowiednio 17,5% i 46,9%.

Wśród młodych par, dane wcale nie są bardziej uspokajające, ponieważ 41% spośród nich przyznało, iż nie odbyło żadnego stosunku seksualnego w ciągu miesiąca poprzedzającego badanie.

Ankieta ta, przeprowadzona we wrześniu w 2010 roku na 1 540 osobach, pozwala być może lepiej poznać i zrozumieć problemy z poziomem dzietności, których aktualnie doświadcza Japonia.

Zdaniem Kunio Kitamura, dyrektora Towarzystwa Planowania Rodziny w Japonii, który jest cytowany przez agencję Agence France Presse, jest to bezpośrednio związane ze spadkiem urodzin w Japonii. Jest więc niezbędna odpowiednia polityka, aby temu przeciwdziałać.

Zobacz również:W rzeczywistości, na podobieństwo innych krajów Azji Południowej (Korea Południowa, Tajwan…), Japonia także boryka się z ekstremalnie niskim poziomem dzietności, i to już od dłuższego czasu.

Jak podaje agencja Agence France Presse, z poziomem płodności 1,37 dziecka na kobietę w 2009 roku, a także biorąc pod uwagę fakt, iż emigracja pozostaje tematem tabou w tym kraju, będziemy świadkami, jak populacja Kraju Kwitnącej Wiśni spada z 127 milionów aktualnie do „zaledwie” 95 milionów w 2050 roku.

Oznacza to, że dwóch Japończyków na pięciu będzie miało 65 lat.

Paradoksalnie, ogromnej modernizacji ekonomicznej i socjalnej Azji towarzyszy znaczący spadek dzietności. Wzrostowi poziomu życia generalnie towarzyszy spadek liczby narodzin.

Słabe zainteresowanie seksem nie jest jedyną przyczyną. Narodziny dziecka mogą bowiem skutkować innymi niedogodnościami dla młodej pary Japończyków: późne rozpoczęcie życia aktywnego, ciężar finansowy, zmiana stylu życia, nadmierne zmęczenie, nagły koniec kariery dla kobiety (coraz więcej Japonek ucieka się więc do pomocy aborcji...)

Mimo więc dużego wzrostu gospodarczego, taka polityka spadku przyrostu naturalnego jest hamulcem ekonomicznym dla Japonii. Szybkie starzenie się populacji zaciąży bowiem w bardzo znaczącym stopniu na wydatkach publicznych tego kraju...

Komentarze do: Libido Japończyków opada ... do połowy masztu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz