Szukaj

Jak wyglądają badania płodności u mężczyzn?

Podjęliście decyzje o chęci posiadania potomka tym samym zaczął się czas kiedy staracie się o maleństwo. Pomimo kolejnych miłych wieczorów spędzonych wspólnie, Ty jednak nie zachodzisz w ciąże. Próby określenia dlaczego nie jesteś w ciąży w wypadku kobiet  nie jest niestety najłatwiejsze, rzecz ma się zupełnie inaczej w przypadku kobiet.

Jak wyglądają badania płodności u mężczyzn?

Badanie mężczyzn jest o wiele łatwiejsze i dlatego zwykle od niego zaczyna się badanie płodności partnerów.

Najpierw wykonuje się badania ogólne. Lekarz zbada jądra, mosznę i prącie zdarza się, że lekarz pobierze wymaz z zewnętrznego ujścia cewki moczowej w celu wykluczenia stanu zapalnego. Musisz wiedzieć, że jedną z przyczyn powstania bezpłodności u mężczyzn są żylaki powrózka nasiennego, to powód dla którego lekarz dokładnie zbada twoje jądra.

Kolejnym etapem dość oczywistym, jest analiza nasienia. Aby zbadać kobietę należy użyć ultrasonografu oraz igieł. Natomiast aby takiemu badaniu podał się mężczyzna wystarczy kilka czasopism pornograficznych najprościej rzecz ujmując. Analiza nasienia jest bardzo ważne, gdyż w jej bada się jakość i liczbę plemników w wytrysku. Prawidłowa liczba to 20 milionów w mililitrze nasienia, a ponad połowa z nich powinna się poruszać. Ponadto czasem zdarza się, że lekarz sprawdzi liczbę nieprawidłowych połączeń między łańcuchami w plemnikach. Aby płodność była optymalna nie może być pofragmentowane nie więcej niż 30% DNA. Jeżeli wyniki będą słabe, badanie zostanie powtórzone.

Zazwyczaj przed pobraniem nasienia zaleca się unikania wytrysku na 2-3 dni przed pobraniem go do analizy, dlatego by stężenie plemników było jak najwyższe. Jeżeli do badania będzie wymagane kilka próbek to powinny być one uzyskane w takich samych odstępach czasu. To oznacza, że jeżeli pierwszą pobrano 3 dni po ostatniej ejakulacji, kolejną również trzeba pobrać po 3 dniach.

Pobranie polega na umieszczeniu nasienia w sterylnym pojemniku, dokonuje się tego w osobnym pomieszczeniu gabinetu lekarskiego. Możesz zapytać lekarza czy możesz to uczynić u siebie w domu ale w takim wypadku musisz do gabinetu lekarskiego z próbką w ciągu godziny.

Komentarze do: Jak wyglądają badania płodności u mężczyzn?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz