Szukaj

Co negatywnie wpływa na męską płodność?

Wielu mężczyzn nie zdaje sobie sprawy jak używki negatywnie wpływają na ich płodność. Wyjście z kolegami na piwo, palenie papierosów czy nieodpowiednia dieta może doprowadzić do obniżenia męskiej płodności. Dlatego warto zwrócić uwagę na swój styl życia zanim zacznie się planować rodzicielstwo.

Co negatywnie wpływa na męską płodność?

Ważne jest uświadomienie sobie, że nie tylko kobieta powinna zadbać o swoje zdrowie w momencie planowania dziecka. To, że dzidziuś będzie rozwijał się u twojej partnerki w brzuszku nie oznacza, że możesz robić ze swoim zdrowiem co zechcesz. W momencie kiedy zdecydujecie się na dziecko, warto się dużo wcześniej do tego przygotować. Pamiętaj, że twój styl życia wpływa na jakość spermy, która jest bardzo istotna w czasie zapłodnienia.

Alkohol

Nie od dzisiaj wiadomo, że alkohol negatywnie wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka. Panowie, którzy myślą, że spożycie alkoholu rozluźni atmosferę są w błędzie. Owszem, może sprawi to, że będziecie bardziej swobodnie się względem siebie zachowywać, jednak męska sprawność w łóżku przez to będzie osłabiona. A przecież o to chodzi w momencie zapłodnienia, żeby twoja sperma była w jak najlepszej jakości.

Alkohol obniża stężenie hormonów, które biorą udział w produkowaniu spermy. Przyczynia się, również do obniżenia sprawności plemników. Panowie, którzy codziennie pozwalają sobie na wypicie dwóch piw mogą się spodziewać, że ich liczba plemników będzie zmniejszona. Alkohol może także powodować, że plemniki będą niewłaściwie produkowane, co obniży ich sprawne zapłodnienie komórki jajowej. Deformacja plemników może także przyczynić się do poronienia u kobiety, a nawet powstania wad rozwojowych u dziecka. Potrzebujesz jeszcze jakiś argumentów?

Kolejnym z nich może być to, iż alkohol obniża ilość testosteronu u mężczyzny, a nawet powoduje produkcję żeńskich hormonów, które zmniejszają produkcję plemników. Nadużywając alkoholu mężczyźni doprowadzają do tego, że ich sprawność plemników obniża się nawet na trzy miesiące. Dlatego panowie, jeżeli chcecie być w przyszłości tatusiami zrezygnujcie z alkoholu, gdyż wpływa on bardzo negatywnie na waszą potencję!

Palenie papierosów

Palenie papierosów podobnie jak nadużywanie alkoholu wpływa negatywnie na męską płodność. Ponieważ związki chemiczne wchłaniane z papierosów, jak np. tlenek węgla czy nikotyna zmniejszają liczbę plemników w spermie. Palenie papierosów, również sprawia, że szanse na urodzenie zdrowego dziecka się zmniejszają. Pamiętaj o tym starając się o dziecko. Poza tym palenie przy kobiecie, która jest w ciąży również jest niebezpieczne. Biernie palenie wpływa bowiem niekorzystnie na rozwój płodu szczególnie w pierwszych miesiącach ciąży. Jeżeli jesteś nałogowym palaczem powinieneś rzucić papierosy jak najszybciej! Pamiętaj, że tu nie chodzi tylko o twoje zdrowie, ale i maleństwa o które się staracie.

Narkotyki

Do listy rzeczy, z których powinieneś definitywnie zrezygnować są narkotyki. Marihuana wpływa niekorzystnie na zdolność nasienia do zapłodnienia. Zmniejsza ona, również stężenie hormonów, które biorą udział w produkcji plemników. Poza tym obniża popęd seksualny u mężczyzny, czego chyba byś nie chciał. Nie tylko marihuana tak działa, ale również kokain, heroina i inne używki. Wszelkiego rodzaju narkotyki powodują zwiększoną liczbę plemników, które są nieprawidłowo wykształcone. Jak już było wyżej nadmienione w przypadku alkoholu i papierosów, powoduje to zmniejszone szanse na urodzenie zdrowego dziecka. Nie oznacza to jednak, że możesz przestać palić zaraz przed stosunkiem. Poziom narkotyków w organizmie utrzymuje się stosunkowo długo, dlatego warto zrezygnować z tego jak najwcześniej, jeżeli oczywiście chcesz żeby doszło do zapłodnienia.

Leki

Zanim postarasz się o ojcostwo sprawdź swoją apteczkę, gdyż niektóre leki obniżają męska zdolność do zapłodnienia. Lekarze podają kilka substancji zawartych w lekach, które mogą zaszkodzić twojej płodności i wpłynąć negatywnie na funkcjonowanie plemników, są to m.in.:

  • sulfasalazyna,
  • nitrofurantonina,
  • tetracyklina,
  • cymetydyna,
  • ketakonazol,
  • leki przeciwdepresyjne,
  • propanolol.

Zauważono, także iż nadużywanie antybiotyków może prowadzić do problemów z płodnością. Warto zatem się odpowiednio przygotować do ojcostwa nie tylko pod względem psychicznym, ale i fizycznym. Postaraj się dość wcześnie wyeliminować wszelkiego rodzaju negatywne przyzwyczajenia, które mogą przyczynić się do długich starań o potomka. Chyba każda para, która chce mieć dziecko, marzy o tym żeby było ono zdrowe i dobrze się rozwijało. Pomyśl o tym poważnie kiedy zapalisz papierosa, albo weźmiesz kolejny łyk alkoholu do swoich ust.

Komentarze do: Co negatywnie wpływa na męską płodność?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz