Szukaj

Pielęgnacja męskiej twarzy

Nie tylko kobiety powinny dbać o siebie. Ten aspekt dotyczy również mężczyzn. Panowie coraz częściej zwracają uwagę na swój wygląd. Odpowiednio dobrany ubiór i obuwie to nie wszystko. Mężczyźni coraz częściej sięgają po odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji.

Pielęgnacja męskiej twarzy

Skóra mężczyzny tak samo jak kobiety potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Jednak nie wszyscy panowie o nią dbają. Wydaje im się, ze wystarczy zwykłe mydło z wodą oraz regularne golenie zarostu i będzie wszystko w porządku. Jednak wcale tak nie jest.

Skóra na twarzy

Skóra na twarzy mężczyzny jest dużo bardziej odporniejsza niż cera kobiety. Jest przede wszystkim bardziej ukrwiona, a naskórek składa się z kilku warstw, dlatego też lepiej radzi sobie z wolnymi rodnikami i potrafi im przeciwdziałać. Niestety mężczyźni mają bardzo duży problem z przetłuszczaniem się cery, albo wręcz odwrotnie - z jej wysuszeniem, chociaż w mniejszej skali. Jeżeli chodzi o okolice oczu, to skóra jest tak samo wrażliwa i delikatna jak u kobiet. Jednak, mimo wszystko panowie mają większe problemy z wrażliwością skóry ze względu na częste golenie się i podrażnienia spowodowane tą czynnością.

Odpowiednie kosmetyki

W drogeriach możemy dostać całe serie kosmetyków pielęgnacyjnych przeznaczonych wyłącznie dla mężczyzn. Jednak wciąż istnieją pewne stereotypy, które sprawiają, że mężczyźni rzadko z nich korzystają - wolą używać zwykłego mydła i ewentualnie wody po goleniu. Natomiast do ich dyspozycji jest wiele różnego rodzaju kremów do twarzy, peelingów, żelów, czy też balsamów po goleniu, których zadaniem jest poprawić wygląd cery.

Jak pielęgnować skórę twarzy?

Gdy cera szybko przetłuszcza się, mężczyźni mają dodatkowy problem z pojawiającymi się czarnymi punktami, które zwane są powszechnie wągrami. W sytuacji, kiedy nie są w stanie pozbyć się ich sami, lepszym rozwiązaniem będzie wizyta u kosmetyczki, niż działanie na własną rękę.

Natomiast, gdy cera ma skłonności do nadmiernego przetłuszczania się, można używać odpowiednich kremów matujących. Niezależnie od rodzaju cery, codziennie należy stosować żel do mycia twarzy, a następnie przetrzeć skórę wacikiem nasączonym tonikiem. To nie tylko oczyści, ale także poprawi kondycję i koloryt skóry. Warto także stosować kremy pod oczy, gdyż naskórek tam jest tak samo delikatny jak u kobiet. Przed goleniem należy użyć pianek do zmiękczania zarostu, a bezpośrednio po tym zabiegu zastosować odpowiednie balsamy, które zapobiegają podrażnieniom.

Panowie wciąż boją się dbać o swoją cerę i używać całej gamy kosmetyków. Uważają, że jest to zbyt kobiece. Są tez tacy, którzy po prostu nie wiedzą, jak to robić i dlatego nie pielęgnują swojej twarzy. Dlatego Drodzy Panowie nie warto się wstydzić, wystarczy tylko wziąć sprawy we własne ręce, zasięgnąć rady specjalisty i zacząć w końcu dbać o swoją cerę.

Autor: Sylwia Kubisztal

Komentarze do: Pielęgnacja męskiej twarzy (1)

Krist
Krist 15-07-2019 20:41

Masveri

1

W pielęgnacji męskiej twarzy, ważny jest odpowiedni dobór kosmetyków jak i ich skład. Ja mojemu chłopakowi kupuje kosmetyki Masveri bo mają fajny skład no i są do pielęgnacji zarówno twarzy jak i brody jak np. Olejek.... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze