Szukaj

Podrażnienia po goleniu u mężczyzn

Dla wielu mężczyzn golenie jest codziennym rytuałem, wielu też cierpi przez podrażnienia związane z tą czynnością. Dzieje się tak na skutek przetarcia wierzchniej warstwy skóry za pomocą maszynki do golenia. Dotyka to głównie mężczyzn posiadających wrażliwą skórę.

Podrażnienia po goleniu u mężczyzn

W najlepszym wypadku podrażnienie objawia się jako lekkie zaczerwienienie, które zniknie po paru godzinach. W najgorszym - mamy do czynienia ze stanem zapalnym, trwającym kilka dni, któremu może towarzyszyć ból.

Przyczyny podrażnień po goleniu

Najczęstszą przyczyną jest źle dobrane urządzenie do golenia. Często popularne maszynki jednorazowe stają się maszynkami wielokrotnego użytku, a ostrza pracują tak długo, że ich stępienie staje się faktem. Powoduje to, że na urządzeniach wytwarzają się siedliska bakterii, które potem po kontakcie ze skórą tworzą stany zapalne.

Trzeba również pamiętać o stosowaniu odpowiednich kosmetyków. Golenie przy użyciu odpowiedniej pianki lub żelu znacząco zmniejsza ryzyko powstawania podrażnień.

Leczenie podrażnień po goleniu

Aby zniwelować podrażnienia powstałe w wyniku golenia, wystarczy zastosować się do kilku wskazówek.

Przerwa w goleniu

Jeśli nasza praca nie wymaga nienagannego wyglądu, to na jakiś czas powinniśmy sobie odpuścić golenie. Podrażniona skóra przy ponownym zetknięciu z ostrzami mogłaby doprowadzić do jeszcze większych problemów.

Przemycie wodą

W przypadku uczucia pieczenia, korzystne jest przemycie podrażnionego miejsca zimną wodą. Trzeba pamiętać, aby podczas przemywania nie pocierać twarzy. Mogłoby to doprowadzić do skórnych stanów zapalnych i jeszcze większych powikłań.

Łagodne środki

Najlepiej nadaje się posmarowanie skóry aloesem lub olejkiem z drzewa herbacianego. Warto wiedzieć, że przy podrażnieniach należy unikać wód kolońskich i innych tego typu pachnących produktów powstałych na bazie alkoholu, które podrażniają skórę.

Jak się ustrzec przed podrażnieniami po goleniu?

  • Golić się tylko wtedy, gdy jest to konieczne, częste golenie zwiększa ryzyko podrażnień.
  • Przed goleniem zmiękczać skórę za pomocą ciepłej wody.
  • Kupować produkty do golenia przeznaczone dla skóry wrażliwej.
  • Golić się w kierunku wzrostu włosów.
  • Wykonywać jak najmniej pociągnięć maszynką w sposób delikatny.
  • Po goleniu płukać twarz w zimnej wodzie. Spowoduje to zamknięcie porów i dużo mniejsze ryzyko na pojawienie się infekcji i podrażnień.
  • Stosować bezzapachowe balsamy do ciała.

Należy również pamiętać, że nie można zdrapywać wyrastających krostek w miejscach w których się golimy. Może to spowodować podrażnienia, które pogłębią się po goleniu.

Komentarze do: Podrażnienia po goleniu u mężczyzn (7)

Bartek8989
Bartek8989 01-09-2019 22:23

Kosmetyki

1

Żeby uniknąć podrażnienia polecam używam dobrych kosmetyków. Świetnie sprawdzają się balsamy czy olejki, np. te od Masveri... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
mleczan
mleczan 19-08-2014 15:19

Chrosty po goleniu na twarzy

5

Witam. Mam ogromny problem już długi czas z czerwonymi syfkami na twarzy po każdym goleniu... wiem, że jest to na pewno wynik wrażliwej skóry i nic więcej. Czasem, jak zapuszczę się przez tydzień a nawet więcej i skóra m... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (5)
Pokaż cały wątek (5)
henri_27
henri_27 19-08-2014 12:20

Golenie jednorazówką

1

Fakt, u nas się nadużywa jednorazowych maszynek które niestety nie są ani tańsze (oczywiście patrząc przez dłuższy czas) a skuteczność pozostawia wiele do życzenia, nie mówiąc o podrażnieniach... Moim zdaniem dużo lepiej... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze