Szukaj

Pielegnacja łysej głowy

Problem wypadania włosów dotyczy wielu mężczyzn, nawet w młodym wieku. Niektórzy łysi zostają z wyboru. Jedni i drudzy powinni pomyśleć o pielęgnacji skóry swojej głowy, która w ich przypadku narażona jest na wzmożone oddziaływanie warunków atmosferycznych.

Pielegnacja łysej głowy

Wybierz odpowiedni szampon

Najlepiej wybierać łagodne (np. ziołowe) szampony. Na rynku są także specjalne preparaty do wrażliwej skóry głowy, które jej nie podrażniają.

Zabezpiecz się przed słońcem!

Pamiętaj, aby wychodząc na słońce użyć kremu z filtrem. Zwłaszcza jeżeli wcześniej nie goliliśmy głowy – skóra nie jest przyzwyczajona do słońca i możemy narazić ją na zbyt silne działanie promieni słonecznych.

Zadbaj o odpowiednie nawilżenie

Jeżeli golisz swoją głowę maszynką lub żyletką, pamiętaj aby po zabiegu umyć głowę, a następnie nałożyć balsam lub emulsję nawilżającą. Takie preparaty dodatkowo łagodzą podrażnienia skóry oraz pomagają jej w zregenerowaniu się.

Stosuj kosmetyki z witaminami

Kosmetyki zawierające witaminę A stosowane są do pielęgnacji cery, ale z całą pewnością kremów można używać także do smarowania skóry głowy. Witamina ta spowoduje, że skóra będzie wolniej tracić wodę. Witamina B5 przyspieszy z kolei proces regeneracji skóry zniszczonej (np. oparzeniami słonecznymi).

Wykonuj masaż

Masaż skóry głowy pobudza krążenie krwi. Najlepiej wykonywać go podczas mycia głowy – wtedy reguluje on pracę gruczołów łojowych oraz sprawia, że pozbywamy się napięcia skóry głowy.

Stosując te metody z pewnością łysa głowa będzie powodem do dumy, tym bardziej, że jak wynika z badań dla 70 procent kobiet łysi mężczyźni są atrakcyjni. Zatem pielęgnacja łysej głowy powinna byc od tej pory nie tylko obowiązkiem, ale i przyjemnością.

Komentarze do: Pielegnacja łysej głowy

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz