Szukaj

Pielęgnacja brody

Mężczyźni coraz częściej przywiązują uwagę do wyglądu swojego zarostu. Wydawać by się mogło, że posiadacz brody, nie ma z nią problemów, jednak bez odpowiedniej pielęgnacji nie dodaje ona mężczyźnie uroku. Poniżej znajdziecie wskazówki, które pozwolą wam zrobić z zarostu prawdziwy atrybut mężczyzny.

Pielęgnacja brody

Broda zarówno jak wąsy mogą przybierać różne kształty i długości. Wszystko zależy od rodzaju włosów, a także upodobań posiadacza. Pielęgnacja zatem jest o tyle istotna, iż w porównaniu z np. włosami na głowie, zarost jest bardziej widoczny. Jak zatem dbać o brodę? Oto kilka rad, które na pewno przydadzą się niejednemu mężczyźnie.

Jak pielęgnować brodę?

Zarost w zależności od grubości włosów, ich rodzaju i rozmieszczenia, powinien być przycinany od trzech do pięciu dni. Można do tego użyć jednorazowych maszynek, bądź też elektrycznych. Oczywiście, golarki te mają różną ilość ostrzy, dlatego powinno się je odpowiednio dobierać do rodzaju zarostu.

Przed goleniem należy zmiękczyć zarost np. pianką. Ułatwi to przycinanie włosków i ich całkowite usuwanie, po goleniu natomiast warto użyć kosmetyków, które złagodzą skórę, np. balsamu po goleniu.

Włosy ścinamy zgodnie z kierunkiem zarostu w celu zapobiegnięcia niechcianych zacięć. Nie należy się martwić o to, że zarost zostanie za krótko przycięty, gdyż włosy odrastają bardzo szybko i już po ok. dwóch dniach wrócą do swojej poprzedniej długości.

Po goleniu warto użyć wody zapachowej. Da ona poczucie świeżości, a także pozostawi przyjemny zapach.

A co z wąsami i bakami?

Baki zarówno jak i wąsy powinny być odpowiednio dobrane do twarzy mężczyzny. Jeśli twarz jest pociągła, baki powinny być krótsze, aby rysy twarzy nie były jeszcze bardziej wyciągnięte. Długość baków oczywiście może być regulowana, ale należy pamiętać, iż w zależności od ich długości, twarz wizualnie będzie wyglądała znacznie inaczej.

Jeśli chodzi o wąsy, to również powinniśmy uważać, gdyż źle dobrane mogą bardzo postarzeć właściciela. Wąsy powinni zapuścić mężczyźni, którzy mają dużą przerwę pomiędzy górną warga a nosem, w celu korekty swojego wyglądu. Ciekawą kombinacją jest też połączenie krótkich wąsów z małą bródką.

Czy zarost jest dla każdego?

Zarost, tak jak np. nasz ubiór powinien być dopasowany i odpowiedni. Niestety nie każdy wygląda w nim efektownie i męsko. Najlepiej prezentuje się u brunetów, gdyż często podkreśla im także urodę. Nawet najbardziej zadbany zarost nie będzie pasował do blondynów i rudych. Pomimo iż „bródki” w dzisiejszym świecie są bardzo popularne i coraz więcej sławnych i medialnych mężczyzn je zapuszcza, to niestety w życiu codziennym nie każdy mężczyzna umie ją sobie dobrać.

Styliści, wizażyści, a w reszcie sami mężczyźni coraz częściej wykorzystują zarost do tworzenia wizerunku. Na pewno może on przynieść pewność siebie, dodać uroku a także męskości, ale w momencie, kiedy będzie źle dobrany, albo niezadbany, raczej przyniesie odwrotny skutek.

Autor: Sylwia Kubisztal

Komentarze do: Pielęgnacja brody (1)

Krist
Krist 24-08-2019 10:42

Masveri

1

Fajną ofertę kosmetyków do pielęgnacji brody i twarzy ma Masveri. Produkty mają dobry skład i są ogólnie dostępne w drogerii Rossmann.... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze