Szukaj

Modne brody

Mężczyźni coraz częściej rezygnują z całkowitego golenia swojego zarostu i decydują się na zapuszczenie bardzo ostatnio modnej brody. Na ulicy można zobaczyć wielu panów, którzy stronią od regularnego używania maszynki i wolą pochwalić się modnie przystrzyżoną brodą.

Modne brody
Posiadanie modnej brody jest doceniane nie tylko przez kobiety, ale również przez samych mężczyzn, którzy chwalą sobie np. praktyczne aspekty posiadania brody (nie trzeba się codziennie golić). Co ciekawe, panowie chcąc pochwalić się swoim zarostem społeczeństwu, niekiedy decydują się na wzięcie udziału w konkursie na najładniejszą brodę.

Które typy brody są modne?

  • Drwal - typ brody najczęściej spotykany u mężczyzn, którzy postanowili zapuścić zarost. Jednak nie każdy może sobie na nią pozwolić - aby przystrzyc brodę w stylu drwala, trzeba mieć gęsty, kilkucentymetrowy zarost.
  • Kontur - jest to broda, która charakteryzuje się tym, że zarost zaczyna się już w rejonie skroni i obrysowuje twarz. Niejednokrotnie jest ona połączona z wąsami. Ten rodzaj brody nie wymaga dużego i gęstego zarostu. Należy natomiast pamiętać o tym, że dla uzyskania odpowiedniego efektu, policzki muszą być całkowicie ogolone.
  • Kozia bródka - to po prostu zarost na podbródku. Ten rodzaj brody staje się coraz mniej popularny i mężczyźni rzadko się na niego decydują. Kozia bródka może okazać się jednak idealnym rozwiązaniem dla mężczyzn o trójkątnej twarzy lub szpiczastym podbródku.

Modna broda - jak ją dobrać do kształtu twarzy?

Twarz kwadratowa

Twarz kwadratowa wyróżnia się ostrym konturem i nieco kanciastym kształtem. Zarost powinien złagodzić mocne rysy i odrobinę wydłużyć twarz. W tym przypadku warto postawić na dłuższe włosy na policzkach, krótsze zaś po bokach. W ten sposób łatwo można uzyskać efekt pociągłej i szczuplejszej twarzy.

Twarz okrągła

Mężczyźni, którzy posiadają okrągłą twarz, za pomocą brody mogą sprawić, że będzie ona wyglądała na bardziej pociągłą. Aby twarz wydawała się szczuplejsza, warto postawić na kozią bródkę połączoną z wąsami. Należy natomiast unikać robienia bokobrodów, które podkreślą tylko okrągły kształt twarzy.

Twarz podłużna

Twarz podłużna może przypominać kwadratową, jednak jest ona nieco dłuższa. Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt i wyszczuplić twarz, warto dokładnie przystrzyc włoski na policzkach, za to na żuchwie pozostawić dłuższy zarost. Bardzo ciekawy i modny efekt można uzyskać, zapuszczając bokobrody.

Twarz trójkątna

Twarz trójkątna ma kanciasty kształt oraz mocno zaznaczone kości policzkowe. Warto w tym przypadku zapuścić zarost po bokach i wygolić policzki. Można również połączyć delikatną brodę z wąsami. Kozia bródka również powinna się tutaj sprawdzić.

Twarz owalna

Twarz owalna charakteryzuje się idealnymi proporcjami. W tym przypadku dobrze będzie się prezentował nawet całkowity brak zarostu, ponieważ nie trzeba dążyć do wyszczuplenia twarzy i tego, aby wyglądała ona na bardziej pociągłą. Jeśli natomiast chodzi o styl strzyżenia zarostu, to można mocno poszaleć. U mężczyzn posiadających twarz owalną każda broda powinna się dobrze prezentować i nie trzeba martwić się o jej idealny kształt.

Modna broda czy gładka skóra?

Wielu mężczyzn próbuje sobie odpowiedzieć na pytanie: czy lepiej wygląda się w brodzie, czy może wtedy, gdy skóra twarzy jest całkowicie gładka i pozbawiona jakiegokolwiek owłosienia? Oczywiście wszystko zależy od indywidualnych upodobań oraz kształtu twarzy. Odpowiednio dobrany zarost może pomóc zatuszować niedoskonałości oraz wyszczuplić twarz. Łatwo zauważyć, że brody powoli wracają do łask, dlatego mężczyźni zaczynają o nie dbać. Warto też wspomnieć, że co roku organizowany jest międzynarodowy konkurs na najładniejszą i najmodniejszą brodę oraz wąsy.

Autor: Justyna Lipka

Komentarze do: Modne brody (2)

Bartek8989
Bartek8989 01-08-2019 09:49

Dbanie o brodę

1

Posiadanie brody to jedno. Ważniejsze jest jednak późniejsze dbanie o nią. Polecam zaopatrzyć się w dobre olejki, tj. Masveri.... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze