Szukaj

Kobiety wolą partnerów zdrowych, a nie męskich

Podziel się
Komentarze0

Nowe badania wskazują, że kobiety wolą mężczyzn z bardziej żółtym i czerwonym odcieniem skóry, który jest oznaką dobrego zdrowia i kluczowym czynnikiem przy wyborze partnera.




Osoby trzymające się diety bogatej w owoce i warzywa mają zazwyczaj bardziej żółtą skórę, zaś ludzie sprawni fizycznie mają zarówno bardziej czerwoną skórę, jak i krew, gdyż są one lepiej dotlenione. Czynniki te są wspólne dla wszystkich, niezależnie od rasy.

Ci, którzy zazwyczaj postrzegani są jako mało atrakcyjni mają bladą skórę z licznymi zmianami, co może wynikać ze słabości układu odpornościowego.

- Ku naszemu zdziwieniu zauważyliśmy, że wyznaczniki męskości nie mają żadnego związku z atrakcyjnością danego mężczyzny - powiedział współautor badania, Ian Penton-Voak, psycholog z University of Bristol w Wielkiej Brytanii.


Naukowcy zrobili 20 zdjęć mężczyzn rasy kaukaskiej z północnej Anglii, ze średnią wieku 27 lat, a następnie pokazali je 21 kobietom tej samej rasy o średniej wieku wynoszącej 19 lat.

Każdą z kobiet poproszono o ocenę atrakcyjnych mężczyzn ze zdjęć, po czym okazało się, że wolały one mężczyzn z żółtym i czerwonym odcieniem skóry. Co ciekawe, kobiety nie były zbytnio zainteresowane panami z bardzo męskimi twarzami, które były specjalnie przerobione cyfrowo tak, aby były jeszcze bardziej męskie.

- Niemniej jednak to nowe badanie nie wyklucza możliwości, iż to różnice kulturowe wpływają na to, które cechy fizyczne są bardziej atrakcyjne dla kobiet - stwierdziła Laura Dane, psycholog ewolucyjny z kanadyjskiego Douglas College w British Columbia.

- Atrakcyjność fizyczna, jak widać, nie jest jedyną rzeczą, na którą zwracają uwagę kobiety przy wyborze potencjalnego partnera - dodała Dane.

Komentarze do: Kobiety wolą partnerów zdrowych, a nie męskich

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz