Szukaj

Gra zespołowa przeciwko otyłości u mężczyzn

Podziel się
Komentarze0

Najnowsze badania przeprowadzone w Szkocji pokazują, że można zrzucać wagę i świetnie się przy tym bawić. Udowodnili to mężczyźni, którzy brali udział w specjalnym programie odchudzającym dla fanów piłki nożnej. Wszyscy uczestnicy pozbyli się średnio 5 kg wagi bez żadnych głodowych diet.

Sposób na mężczyznę

Dwunastotygodniowy program Football Fans in Training (FFIT) został opracowany przez trenerów, lekarzy i specjalistów z 13 różnych szkockich klubów piłkarskich. Stawia on na zdrową dietę, aktywność fizyczną i grę zespołową.

Otyłość jest poważnym problemem dla obu płci, lecz mężczyźni wstydzą się brać udział w programach odchudzających organizowanych przez organizacje zdrowotne. Program FIIT miał ich zachęcić do podjęcia się walki ze schorzeniem. Program został zaprojektowany zgodnie z potrzebami i zainteresowaniami mężczyzn. Uczestnicy otrzymali kilka prostych informacji na temat nowego sposobu żywienia, a także pedometry, by kontrolować liczbę swoich kroków i by każdego dnia stopniowo ją zwiększać. Mężczyźni chwalili sobie proste reguły nowej diety, uznając, że dzięki nim, łatwiej im zmienić swoje nawyki.

Naukowcy przeprowadzili eksperyment na grupie 747 fanów piłki nożnej w wieku od 35 do 65 lat. Wszyscy z nich zostali odpowiednio zaklasyfikowani do grup z nadwagą lub otyłością. Około 89 proc. uczestników ukończyło program FFIT. Każdy z nich średnio stracił 5 kg w ciągu 12 tyg. i utrzymał nową wagę przez rok.

Czy to rewolucja w odchudzaniu mężczyzn?

Lubans z Priority Research Centre in z wydziału Badań nad Aktywności Fizycznej i Żywieniem Uniwersytecie w Newcastle w Australii uważa, że nakłonienie mężczyzn do zdrowego żywienia i odchudzania jest wyzwaniem dla dietetyków. Do tej pory nie pojawiały się programy, które uczyły mężczyzn samodzielnego monitorowania swojej diety i nawyków. Program FFIT może wskazać nową drogę specjalistom żywnieniowym.

Monika Kachniarz

Komentarze do: Gra zespołowa przeciwko otyłości u mężczyzn

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz