Szukaj

Depresja a życie seksualne mężczyzny

Mężczyźni którzy borykają się z depresją lub są nastawieni na długotrwałe działanie stresu bardzo często mają problemy z libido. Oczywiste jest, że nie musimy mieć zawsze ochoty na współżycie, ale jeżeli stan ten się utrzymuje należy sprawdzić jego przyczynę.

Depresja a życie seksualne mężczyzny

W momencie, gdy wykluczymy wszystkie czynniki i uświadomimy sobie, że naszym problemem jest depresja należy bezzwłocznie udać się do specjalisty. Długotrwały smutek, obniżenie aktywności erotycznej w takim samym stopniu dotyczy mężczyzn, jak i kobiet.

W przypadku kiedy depresja dotyczy mężczyzny ma on problemy z uzyskaniem erekcji z następującego powodu: obniżenia poziomu wolnego testosteronu w surowicy krwi. Wraz z pojawieniem się depresji zaburzeniom seksualnym, mogą także towarzyszyć: lęki i fobie o treści seksualnej, ból w trakcie aktu płciowego. Czasami co zaskakujące możliwe, że partner cierpiący na depresje posiada ogromną chęć na współżycie.

Głównym problemem, jaki wiąże się z depresją w relacjach intymnych, jest fakt iż pogłębia ona zaburzenia w relacji damsko-męskiej. Dlatego tak ważne jest poddanie się profesjonalnej psychoterapii, pomoże ona uporać się z obniżonym libido, wpłynie pozytywnie na odbudowę relacji z ukochaną osobą. Kłopot ze wzwodem dla mężczyzny wiąże się z dużym stresem co tylko zaostrza stan depresyjny i obniża samopoczucie.

Zanim zasięgniemy specjalistycznej porady psychologa, warto zastosować kilka naturalnych metod walki z obniżonym libido. Środki naturalne są bezpieczne dla zdrowia i na pewno polepszą nasze samopoczucie. Do grupy naturalnych afrodyzjaków mogących pomóc mężczyznom (zapobiegają zaburzeniom wzwodu i podnoszą libido) należą:

  • Pestki dyni,
  • Figi,
  • Banany,
  • Kurkuma.

Po konsultacji z lekarzem urologiem ,psychologiem bądź seksuologiem możemy skorzystać również z mechanicznych i farmakologicznych środków, jakie oferuje nam rynek medyczny. Najważniejsze to przełamać barierę wstydu i na nowo cieszyć się z udanego życia erotycznego i bliskości partnera.

Komentarze do: Depresja a życie seksualne mężczyzny

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz