Szukaj

Czynniki psychologiczne przyczyną zaburzeń seksualnych u mężczyzn poniżej 40 roku życia

Mężczyźni między 20 a 30 rokiem życia są w szczytowej formie jeśli chodzi o możliwości seksualne. Ale zdarza się, że panowie poniżej 40 roku życia mają problemy z osiąganiem erekcji lub odczuwają spadek libido. Zazwyczaj winę za to ponoszą problemy zdrowotne, ale najczęściej źródłem zaburzeń jest psychika młodego człowieka.

Czynniki psychologiczne przyczyną zaburzeń seksualnych u mężczyzn poniżej 40 roku życia
Zaburzenia erekcji z języka angielskiego erectylie disfunction, w skrócie ED, jest to niezdolność do osiągania lub utrzymania wzwodu prącia. Aby pojawił się wzwód penis musi być stymulowany przez sygnały nerwowe, polecone przez naczynia krwionośne które wypełniają krwią penis i w ten sposób doprowadzają do wzwodu. Jeżeli dochodzi do zaburzeń na którymkolwiek z etapów powstawania wzwodu, wtedy erekcji nie można uzyskać lub nie trwa ona długo.

Statystyki przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych pokazały, że na kłopoty z osiąganiem erekcji cierpi 18 milionów amerykanów. Zaburzenia seksualne wzrastają wraz z wiekiem, przy czym większość panów doświadcza tego schorzenia powyżej 65 roku życia.

Przyczyny i skutki

Zaburzenia erekcji u mężczyzn poniżej 40 roku życia zdarzają się rzadko, w szczególności gdy nie ma wcześniejszych problemów ze zdrowiem - mówi doktor Jeffrey Cohen urolog z Triangle Urology in Pitsburgh. Czynnikiem mającym największy wpływ na kłopoty z erekcją jest psychika, drugim powikłania naczyniowe w wyniku cukrzycy. Trudno jest dostrzec przyczynę zaburzeń, gdyż najczęściej znajduje się ona w głowie. Mężczyźni nadal wyobrażają sobie, że mają 16 lat a to po prostu niemożliwe.

Czynniki psychologiczne

Czynniki psychologiczne, które mogą mieć wpływ na problemy z osiąganiem erekcji w tej grupie wiekowej:

 • Nieuzasadnione lęki;
 • nerozpoznanie homoseksualizmu;
 • śmierć w rodzinie;
 • śmierć małżonka;
 • choroba dziecka;
 • problemy finansowe.

Dr. Tony Sliwinski, urolog z Virginia Urology centre, zgadza się, że wszystko zależy od stanu psychicznego mężczyzny. Powiedziałbym, że jest to prawda w co najmniej 10 do 25 procent przypadków poniżej 30 roku życia i nieco mniej u mężczyzn w 20 roku życia, którzy doświadczają ED - jak mówi Dr. Sliwinski.

Inne czynniki

Poza czynnikami psychologicznymi na pojawienia się problemów ze wzwodem mogą mieć wpływ:

 • Palenie papierosów. Zdarza się to 2 razy częściej u palaczy, niż u osób które zrezygnowały z tej używki;
 • depresja;
 • problemy z ciśnieniem;
 • nadużywanie alkoholu i narkotyków;
 • wpływ niektórych leków;
 • zaburzenia hormonalne.

Jak sobie pomóc?

Jednak największym problemem jest fakt, że osoby młode, dotknięte tym problemem, nie chcą zgłaszać się do lekarza w celu uzyskania porady i pomocy. Najczęstszą powodem jest wstyd i zażenowanie. Niesłusznie im szybciej skontaktujesz się z lekarzem, tym szybciej powrócisz do całkowitej sprawności seksualnej - przypomina Dr. Cohen. Musimy sobie uświadomić, iż wymagania dzisiejszego świata, ogromny stres jakiemu jesteśmy poddani i tępo życia mają niebagatelny wpływ na to co dzieje się z naszym organizmem. Tym samym na pewno nie zostanie oszczędzona seksualna strona naszego życia.

Komentarze do: Czynniki psychologiczne przyczyną zaburzeń seksualnych u mężczyzn poniżej 40 roku życia

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz