Szukaj

Poradnia Amazonki dla chorych na czerniaka

Podziel się
Komentarze0

Warszawa, dn. 3 marca 2011r.: Dzięki współpracy organizacji Polskie Amazonki Ruch Społeczny (PARS) ze Stowarzyszeniem Chorych na Czerniaka, Poradnia Amazonki uruchamia konsultacje internetowe i telefoniczne dla osób chorych na ten nowotwór. W ten sposób, PARS wraz ze Stowarzyszeniem Chorych na Czerniaka chce pomagać osobom chorującym na raka oraz działać na rzecz poprawy stanu polskiej onkologii.W Poradni Amazonki, osoby chore na czerniaka oraz ich rodziny mogą zasięgnąć porady w zakresie konsultacji medycznej, rehabilitacyjnej, pielęgnacyjnej, a także uzyskać wsparcie psychologiczne i prawne. Konsultacje odbywają się raz w tygodniu, a szczegółowy harmonogram dyżurów dostępny jest na stronie internetowej pod adresem www.poradniaamazonki.pl. Dodatkowo, na stronie internetowej PARS znaleźć można pytania do eksperta oraz informacje związane z najnowszymi osiągnięciami medycyny w zakresie walki z czerniakiem.

Czerniak to nowotwór złośliwy, należący do jednej z trzech głównych grup raków skóry. We wczesnym stadium, szanse na jego wyleczenie sięgają 90%, jednak w późniejszym etapie znacznie spadają. Z tego powodu bardzo istotne znaczenie odgrywa właściwa profilaktyka - obserwacja znamion i wizyty kontrolne. Czerniak wykryty w bardzo wczesnym okresie, jest w pełni wyleczalny. Właśnie dlatego PARS postanowił rozszerzyć swoją działalność i wprowadzić do niej edukację na temat czerniaka oraz porady dla osób już dotkniętych tą chorobą.


Więcej informacji na stronie: www.ruchspoleczny.org.pl    

*****
O organizacji Polskie Amazonki Ruch Społeczny:

Polskie Amazonki Ruch Społeczny powstał w celu poprawy jakości opieki zdrowotnej i usług medycznych w zakresie onkologii. Zrzesza zarówno chorych, jak i osoby solidaryzujące się z chorymi na raka. Partnerami ruchu są: Stowarzyszenie Chorych na Czerniaka, Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, Rzecznik Praw Pacjenta, Stowarzyszenie Mężczyzn z Chorobami Prostaty „GLADIATOR”, Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości, Fundacja TVN Nie Jesteś Sam, Polska Federacja Pacjentów Dialtransplant, Fundacja „Różowa Konwalia”, Stowarzyszenie Europacolon, Top Solutions, Nordic Walking Polska, Fundacja Aktywni – Aktywni.info, Społeczne Centrum Monitorowania Leczenia – www.czasdlazycia.pl oraz portal www.pomastektomii.pl

Komentarze do: Poradnia Amazonki dla chorych na czerniaka

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz