Szukaj

Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży

Podziel się
Komentarze0

IV odsłona Onkoigrzysk miała miejsce 4 czerwca na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. W zawodach lekkoatletycznych wzięło udział kilkudziesięcioro dzieci młodszych i starszych, zarówno tych wyleczonych, jak i walczących z chorobą nowotworową.


Onkoigrzyska, organizowane przez wrocławską Akademię Wychowania Fizycznego, fundację ,,Na Ratunek Dzieciom z chorobą nowotworową” oraz Akademię Medyczną po raz czwarty udowadniają, że walka z nowotworem nie musi toczyć się wyłącznie w czterech ścianach smutnego szpitala.

Celem Onkoigrzysk, poza świetną zabawą jest również zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat istotności aktywności fizycznej również podczas trwania chorób nowotworowych. Młodzi zawodnicy z Polski i Czech rywalizowali w lekkoatletycznych konkurencjach pokazując, że ciężka choroba nie przeszkadza cieszyć się życiem.

 Ruch pozwala nam nie tylko uzyskać lepszą kondycję fizyczną , ale przyczynia się także do poprawy nastroju, co w przypadku chorób takich jak nowotwory jest niezwykle istotne - zaznacza pani Agnieszka Aleksandrowicz, prezes fundacji ,,Na Ratunek Dzieciom z chorobą nowotworową”.

Po zawodach uczestnicy udekorowani zostali medalami oraz otrzymali okolicznościowe dyplomy. Dla wszystkich przygotowany też został piknik z licznymi konkursami, zabawami oraz bufetem pełnym słodkości.
Onkoigrzyska to jedna z wielu akcji podejmowanych przez fundację ,,Na Ratunek Dzieciom z chorobą nowotworową”, której celem, poza umilaniem wolnych chwil małym pacjentom poprzez zapraszanie gwiazd, organizowanie pikników i happeningów,  jest również zbiórka funduszy na budowę nowej siedziby kliniki onkologicznej, której koszt oscyluje w granicac 70 mln zł.

Komentarze do: Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz