Szukaj

Kierowcy gimbusów wpadną w poślizg (kontrolowany)

Podziel się
Komentarze0

Zapraszamy do udziału w niezwykłym wydarzeniu - rajdowym szkoleniu kierowców gimbusów. Treść informacji prasowej poniżej. Rajdowcy z akademii bezpiecznej jazdy przeszkolą 18 lutego kierowców katowickich gimbusów.Akcję, w ramach kampanii „Prowadzę odpowiedzialnie”, organizuje na lotnisku Muchowiec producent nośnika informacji medycznych MinHolder pod patronatem prezydenta Katowic. To pierwsze takie szkolenie w Polsce, ale chcielibyśmy zorganizować je także w innych miastach - mówi Łukasz Hawryluk z MinHoldera.

Jak prowadzić bezpiecznie i odpowiedzialnie dowiedzą się kierowcy dowożący w Katowicach dzieci do jednostek oświatowych i ośrodków szkolno-wychowawczych. Wyszkoli ich Mariusz Podkalicki, czterokrotny mistrz Polski w rajdach samochodowych, razem z instruktorami swojej akademii bezpiecznej jazdy Pro Driving Team. Wierzę, że osoby, które wożą dzieci, to kierowcy odpowiedzialni i z dużym doświadczeniem. Problem może pojawić się wtedy, kiedy staną nagle przed zaskakującą sytuacją na drodze i tylko od nich będzie zależeć, czy opanują samochód - uważa szef Pro Driving Team. Przewidywania możemy się nauczyć, ale wyprowadzenia auta z poślizgu już nie. Trzeba to kilkukrotnie przećwiczyć, nauczyć się czuć samochód. Nie jest to takie proste tym bardziej, jeśli bierze się odpowiedzialność także za dzieci - dodaje.


Szkolenie odbędzie się w ramach prowadzonej od kilku miesięcy kampanii „Prowadzę odpowiedzialnie”, której partnerem merytorycznym jest MinHolder. Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa i kultury jazdy na polskich drogach.


W gimbusach będzie bezpieczniej


Szkolenie da gwarancję większego bezpieczeństwa dla przewożonych dzieci, ale też większego komfortu psychicznego ich rodziców. Na pewno będą mogli spać spokojniej, wiedząc, że umiejętności zawodowe tych kierowców wzrosły - mówi Mieczysław Żyrek, naczelnik wydziału edukacji katowickiego magistratu. Kierowcy będą 18 lutego od 9 ćwiczyć m.in. samochodami o gabarytach odpowiadających gimbusom szybkie manewrowanie kierownicą, omijanie przeszkód, hamowanie, wychodzenie z poślizgu czy elementy związane z pod- i nadsterownością auta. Dowiedzą się także od instruktorów, jak zwiększyć bezpieczeństwo bierne przewożonych dzieci.

Warto zwiększać je także zanim dziecko wsiądzie do gimbusa - mówi przedstawiciel organizatorów szkolenia, Łukasz Hawryluk. Dodaje, że można to zrobić, wyposażając dziecko w MinHolder, czyli pierwszy w Polsce nośnik USB zawierający wszystkie ważne informacje medyczne dotyczące jego posiadacza. Dziecko może trzymać zawsze przy sobie zieloną opaskę czy kartę MinHolder, znacznie zwiększając swoje szanse na to, by w razie konieczności lekarz bądź ratownik medyczny zareagowali szybko i właściwie.  Dzięki danym zawartym w urządzeniach takich jak MinHolder lekarz SOR [szpitalny oddział ratunkowy] w ciągu kilkudziesięciu sekund dowie się wszystkiego, co mogło mieć wpływ na stan, w którym znajduje się chory - mówi dr Andrzej Nabzdyk, mistrza świata w ratownictwie medycznym z 2008 roku. Jak zapewnia Łukasz Hawryluk, szkolenie na Muchowcu w połączeniu z MinHolderem znacznie zwiększy bezpieczeństwo katowickich dzieci przewożonych gimbusami.

Komentarze do: Kierowcy gimbusów wpadną w poślizg (kontrolowany)

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz