Szukaj

Wkładka IUD nie wpływa negatywnie na bóle menstruacyjne

Podziel się
Komentarze0

Wcześniejsze badania sugerowały, że kobiety, które stosują miedzianą wkładkę wewnątrzmaciczną, cierpią z powodu nasilonych bólów menstruacyjnych. Najnowsze prace naukowców z Sahlgrenska Academy, University of Gothenburg pokazały, że nie ma takiego powiązania.Badacze obserwowali 2 100 kobiet i dziewcząt przez 30 lat, a wyniki swoich obserwacji przestawili w Human Reproduction.

W projekcie tym 19-letnie dziewczęta, urodzone w 1962, 1972 i 1982, obserwowano pod kątem wagi, wzrostu, ciąż, bólów menstruacyjnych i antykoncepcji.

Najświeższe wyniki ujawniły, że kobiety, które stosowały miedzianą wkładkę antykoncepcyjną, nie cierpiały na większe bóle menstruacyjne niż panie, które stosowały antykoncepcję niehormonalną (np. prezerwatywy), i te, które ogóle nie stosowały antykoncepcji.


Natomiast kobiety, które używały hormonalnej wkładki i pigułek, doświadczały łagodniejszych bólów menstruacyjnych.

Dr Ingela Lindh, jedna z badaczek, mówi: - Badania nad bólami menstruacyjnymi są niezbędne. Obniżenie liczby kobiet, które cierpią z ich powodu, pozwoli także zredukować absencję w pracy i w szkole, jak również konsumpcję środków przeciwbólowych.

Komentarze do: Wkładka IUD nie wpływa negatywnie na bóle menstruacyjne

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz