Szukaj

Dopochwowe globulki antykoncepcyjne

Podziel się
Komentarze1

Dopochwowe globulki są jedną z metod antykoncepcji, czyli sposobów, które uniemożliwiają zajście w ciążę. Globulki nie są najlepszymi i najbardziej pewnymi środkami zapobiegawczymi, ale posiadaja również sporo plusów.

Dopochwowe globulki antykoncepcyjne

Jak działają globulki antykoncepcyjne?

Globulki rozpuszczają się średnio przez około 10 minut. Dlatego, zaleca się umieszczenie ich w pochwie co najmniej 15 minut przed stosunkiem. Należy również umieścić ją na odpowiedniej głębokości. Wszystko to jest bardzo ważne, ponieważ błędne lub zbyt późne umiejscowienie globulki może nie zadziałać prawidłowo. Globulka po umieszczeniu jej w pochwie, rozpuszcza się, co może powodować pewne niedogodności dla partnera. Wręcz przeciwnie odczuwa to kobieta, która mogła mieć wcześniej problemy z suchością pochwy. Globulki powinno stosować się wraz z innymi środkami antykoncepcyjnymi. Po odbyciu stosunku, nie powinno podmywać się okolic pochwy do około 4 godzin, co może być lekko frustrujące dla kobiet. Jednak jest to wymagane, by zadziałała ona prawidłowo.

Jak używać globulek?

Używanie globulek to bardzo prosta sprawa. Wystarczy umieścić je w pochwie na 10-15 minut przed stosunkiem. Niestety, wiadomo, że przez to może osłabnąć ochota na seks i nie jest to zbyt romantyczne. Jednak kobietom poprawia się jakość seksu, dlatego, że pochwa jest ciągle nawilżona. Po zakończeniu stosunku warto zastosować wkładkę higieniczną, ponieważ globulka będzie się rozpuszczać i przez co najmniej 4 godziny będzie wypływać z pochwy, a może to spowodować na przykład ubrudzenie bielizny.

Gdzie można kupić globulki antykoncepcyjne?

Bardzo duża zaletą tej metody antykoncepcyjnej jest jej łatwość i szeroka dostępność. Globulki można kupić w każdej aptece i to w dodatku bez recepty. Można stosować je z innymi środkami antykoncepcji, jak i również bez nich. Praktycznie nie ma żadnych przeciwwskazań do ich stosowania, jednak należy dobrze zapoznać się z instrukcją po ich zakupieniu. Warto również umieć obliczać dni płodne, co pomoże w odpowiednim stosowaniu globulek. Czasem mogą jednak powodować uczulenia lub podrażnienia u obojga partnerów.

Globulki antykoncepcyjne są skuteczne?Niestety, największym mankamentem może okazać się brak 100% skuteczności w zapobieganiu ciąży.  Przyjmowanie globulek antykoncepcyjnych zaleca się wraz z innymi metodami, takimi jak prezerwatywa. W takich sytuacjach, prawdopodobieństwo zapobiegnięcia ciąży wzrasta bardzo wysoko. Skuteczność globulek była mierzona metodą Pearla, która polega na określeniu ilości ciąż, które pojawiły się w ciągu jednego roku u 100 par przy stosowaniu danej metody antykoncepcji. W przypadku globulek wskaźnik ten wynosi 2-30, a więc ryzyko zajścia w ciążę jest stosunkowo wysokie.

Zalety i wady globulek antykoncepcyjnych

Zalety

 • łatwo dostępne,
 • bez recepty,
 • nawilżają pochwę,
 • praktycznie brak skutków ubocznych,
 • mogą być stosowane z innymi metodami antykoncepcji,
 • poprawiają jakość seksu,

Wady

 • mały wskaźnik skuteczności,
 • mogą powodować uczulenie,
 • po ich aplikacji należy odczekać 15 minut, co powodować może osłabienie popędu seksualengo,
 • odczuwalny dyskomfort przy pienieniu globulki,
 • odczuwać dyskomfort może również mężczyzna.

Reasumując, dopochwowe globulki antykoncepcyjne mogą być dodatkową metodą antykoncepcyjną, która przy okazji może pomóc kobietom mającym problemy z suchością pochwy. Zalecane są najczęściej tym paniom, które swoje stosunki odbywają nieregularnie.

Komentarze do: Dopochwowe globulki antykoncepcyjne (1)

medicine
medicine 22-10-2013 14:41

Globullki są komfortowe?

1

Z tego co słyszałam globulki nie są komfortowe. Nieprzyjemnie się pienią...wolałabym raczej żel plemnikobójczy np contragel... globulki podobno moga też uszkodzić prezerwatywę, ale tego nie jestem pewna na 100%... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze