Szukaj

Superkobiety płodności

Podziel się
Komentarze0

Aż do tej pory myślano, że kobiety są płodne tylko i wyłącznie między dziesiątym a siedemnastym dniem cyklu menstruacyjnego. Badania amerykańskie jednakże właśnie przyniosły dowód na to, że kobiety są zdolne zajść w ciążę praktycznie w każdym momencie - albo w prawie każdym momencie! Dobra stara metoda Ogino, kalendarzyk małżeński, naturalna metoda planowania rodziny, metoda kalendarzykowa,  metoda Ogino–Knausa – wystrzegajmy się jej więc jak zarazy.Metoda Ogino jako skuteczna antykoncepcja? Już się właściwie nawet nie zliczy „dzieci Ogino”, zrodzonych właśnie dzięki tej sławnej metodzie antykoncepcji. Ostatnie badanie opublikowane w British Medical Journal właśnie przynosi dowód na superpłodność kobiet.

Superkobiety?

Naukowcy przebadali płodność 213 kobiet amerykańskich, w doskonałej formie oraz w doskonałym wieku, aby począć dziecko. Były one dalekie od bycia superkobietami. One po prostu miały od 25 do 35 lat. W tym właśnie wieku ich cykle menstruacyjne są bardzo regularne, a ich płodność osiąga apogeum.

Naukowcy badali codziennie poziom hormonów odpowiadający owulacji, które były zawarte w moczu kobiet, podczas 700 następujących po sobie cykli menstruacyjnych. Poważnie! Okazało się w wyniku tych badań, że okres płodności w czasie cyklu menstruacyjnego jest totalnie nieprzewidywalny, nawet jeśli kobiety mają cykle regularne jak w zegarku – potwierdzają naukowcy, podpierając się rezultatami badań.


Pary, które pragną dziecka, nie powinne więc w związku z tym zadowalać się jedynie okresem owulacji, aby odbywać stosunki seksualne. Powinni oni zdecydowanie uprawiać seks dwa lub trzy razy w tygodniu przez cały miesiąc.

Antykoncepcja, której należy unikać!

W wieku nastoletnim albo zbliżającym się do menopauzy, w związku z niewystępowaniem regularnych cykli, ten okres kobiecej płodności jest jeszcze bardziej niestały. Stąd więc właśnie tak ogromne znaczenie wybrania skutecznej antykoncepcji. Opieranie więc swojej antykoncepcji na regularnych pomiarach temperatury jest, co logiczne, bardzo ryzykowne. Omawiane badania bowiem udowodniły, że kobieta może zajść w ciążę praktycznie w każdym momencie cyklu, nawet w prawdopodobnym dniu okresu.

Licząc, jako pierwszy dzień cyklu ten dzień z początku okresu, naukowcy amerykańscy ustanowili natępujące statystyki:

2% kobiet jest płodne od czwartego dnia cyklu,

17% kobiet jest płodne od siódmego dnia cyklu,

70% kobiet jest płodne przed dziesiątym oraz po siedemnastym dniu cyklu,

od 4 do 6% kobiet jest płodne nawet po dwudziestym ósmym dniu po rozpoczęciu cyklu!

Jeśli więc nie chcecie dziecka, absolutnie musicie wybrać naprawdę skuteczną antykoncepcję: pigułki albo wkładka wewnątrzmaciczna. Natomiast jeśli pragniecie dziecka, kochajcie się najczęściej jak to tylko możliwe.

Komentarze do: Superkobiety płodności

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz