Szukaj

Problem z zajściem w ciążę ma co czwarta kobieta

Podziel się
Komentarze2

Z sondy przeprowadzonej wśród użytkowniczek portalu www.feminatal.pl wynika, że blisko 21% kobiet stara się o dziecko minimum rok, a co czwarta kobieta może mieć problemy z zajściem w ciążę. Ankiety wskazują, że macierzyństwo jest w większości świadome, poprzedzone przemyślaną decyzją - tylko 16% Internautek przyznało, że ciąży nie planowało. Najlepszym źródłem informacji dla przyszłych mam jest lekarz - takiej odpowiedzi udzieliło 45% użytkowniczek portalu.


Na stronie internetowej www.feminatal.pl przeprowadzono sondę wśród Internautek. Kobiety odpowiadały na pytania dotyczące m.in. planowania ciąży, starania się o dziecko oraz wiedzy, jak dbać o zdrowy rozwój ciąży.

Sonda pokazała, że decyzja o zajściu w ciążę jest dla zdecydowanej większości kobiet świadoma i przemyślana, choć często to początek niełatwej drogi. 37% respondentek odpowiedziało, że udało im się zajść w ciążę w ciągu kilku miesięcy od chwili rozpoczęcia starań, a co czwarta kobieta biorąca udział w naszej sondzie stara się aktualnie o dziecko. Dla blisko 21% starania o zajście w ciążę trwały minimum rok - można na tej podstawie przypuszczać, że blisko co 4 kobieta może mieć obecnie problemy z zajściem w ciążę. Spośród naszych respondentek, tylko 16% zadeklarowało, że nie planowały powiększenia rodziny - wynik pozytywny testu ciążowego był dla nich zaskoczeniem.


Świadomość konieczności uzupełniania diety kwasem foliowym jest wśród Internautek odwiedzających www.feminatal.pl stosunkowo wysoka. Suplementację kwasem foliowym w okresie poprzedzającym ciążę stosowało blisko 60% użytkowniczek biorących udział w sondzie. Większość respondentek robiła to regularnie, choć co piąta przyznała się, że „różnie to wychodziło". Suplementacji nie stosowały kobiety, które nie planowały ciąży, czyli 1/3 naszych respondentek. Należy zaznaczyć, że w tej grupie mogą znajdować się również kobiety, które dotychczas nie zaszły w ciążę. Biorąc pod uwagę wysoki odsetek kobiet, które stosowały suplementację oraz fakt, że 10% przyszłych mam dopiero w czasie ciąży dowiedziało się o działaniu kwasu foliowego, można przypuszczać, że gdyby wcześniej wiedziały o wpływie suplementacji na zdrowy rozwój ciąży, uzupełniałyby kwas foliowy.


Dla blisko połowy respondentek sondy Feminatal, źródłem wiedzy na temat zalet suplementacji kwasem foliowym był lekarz. Co piąta kobieta wskazała na koleżankę lub inną mamę, 24% czerpało informacje z Internetu, 12% z prasy kobiecej. Widać zatem, jak ważny jest system rekomendacji i poleceń - w Internecie wiedza na ten temat pochodzi często z forów dyskusyjnych, można więc założyć, iż 8 na 10 kobiet przy podejmowaniu decyzji o formie suplementacji skorzystało z rady i sugestii innych osób, w tym w dużej mierze autorytetów.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.feminatal.pl. Kolejne sondy i ich wyniki będą pojawiały się w serwisie cyklicznie.
Komentarze do: Problem z zajściem w ciążę ma co czwarta kobieta (2)

Rozama
Rozama 25-05-2011 15:06

też miałam problen

2

brałam bardzo dużo witamin , suplementów które miały niby pomóc itp i nic. dopiero kiedy zainteresowałam się moją owulacją typu robienie testów itp zaczęło się coś dziać. Po miesiącu używania komputera cyklu ( Cyclotest ... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (2)
Pokaż cały wątek (2)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze