Szukaj

Pigułka „dzień po” wkrótce na rynku amerykańskim

Podziel się
Komentarze0

Władze amerykańskie oceniają lek jako pewny i skuteczny. Lek, który jest w sprzedaży już we Francji, Anglii i w Niemczech, tak zwana pigułka « dzień po », wkrótce pojawi się także na ziemi amerykańskiej, pod nazwą ELLA.Po wszystkich badaniach, władze amerykańskie oceniły ten środek antykoncepcyjny doraźny jako skuteczny i nie dający żadnych nieoczekiwanych efektów ubocznych. Komitet doradczy będzie teraz zdebatował nad wprowadzeniem tego środka na rynek.

Pigułka ta może być zażywana aż do 5 dni po stosunku seksualnym bez zabezpieczenia. Testy przeprowadzone na 4 771 kobietach odnotowały działanie uboczne, powszechne dla innych leków, takie jak mdłości, bóle głowy, bóle brzucha i bóle menstruacyjne, a także zmęczenie i zawroty głowy.

Zobacz również:Efekty najpoważniejsze i najrzadsze, jakie zarejestrowano, takie jak infekcje nerek oraz pęknięcia torbieli, nie wydają się być związane z tego typu leczeniem. Zdecydowanie, jak testy pokazują, lek ten jest właściwie skuteczny jeszcze nawet po 5 dniach.

Jedyny cień, jaki się kładzie na pigułce, nad którym się głowią eksperci, to możliwe efekty uboczne dotyczące płodu, w przypadku kiedy dojdzie jednak do ciąży, mimo zażycia tabletki.

Komentarze do: Pigułka „dzień po” wkrótce na rynku amerykańskim

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz