Szukaj

Pigułka antykoncepcyjna - popularniejsza w Europie niż w Stanach Zjednoczonych

Podziel się
Komentarze0

Nawet jeśli pigułka antykoncepcyjna jest metodą antykoncepcji najczęściej używaną przez Amerykanów, to jednak jej stosowanie jest o wiele bardziej popularne w innych krajach, takich jak np. Holandia czy Francja, jak pokazuje raport opublikowany przez CDC, czyli centrum profilaktyki i kontroli chorób. Raport ujawnia, że w USA 16% kobiet zamężnych twierdzi, że stosuje tabletkę antykoncepcyjną, podczas gdy odsetek ten w Anglii wzrasta do 29, a wśród Francuzek i Holenderek nawet do 40.Jeśli natomiast chodzi o podwiązanie jajowodów, jedna zamężna kobieta na cztery twierdzi, że preferuje tę formę antykoncepcji, podczas gdy odsetek sterylizacji wynosi poniżej 10% w większości krajów porównywanych do USA.

Liczby amerykańskie są oparte na badaniach przeprowadzonych na 7300 kobietach w wieku prokreacyjnym, w latach 2006-2008. Wyniki te porównywano z wynikami badań przeprowadzonych w europejskich krajach wysoko rozwiniętych: Francja, Belgia, Norwegia, Hiszpania, Portugalia, Australia, Holandia i Wielka Brytania.


Ten nowy raport pozwala Stanom Zjednoczonym pierwszymi konkretnymi danymi na temat stosowania antykoncepcji od ponad 5 lat. Dokument ten ujawnia też, że około 17% kobiet, zamężnych bądź nie, używa tabletki antykoncepcyjnej, a sterylizacja jako metoda antykoncepcji powoli zaczyna osiągać ten sam wynik.

Komentarze do: Pigułka antykoncepcyjna - popularniejsza w Europie niż w Stanach Zjednoczonych

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz