Szukaj

Nowy hormonalny żel antykoncepcyjny dla mężczyzn

Podziel się
Komentarze0

Naukowcy pochwalili się wyprodukowaniem nowego hormonalnego żelu antykoncepcyjnego, który znacznie redukuje produkcję spermy. Autorzy badań przyznali, że po codziennym stosowaniu innowacyjnego produktu ilość wytwarzanej spermy spadła aż u 89% badanych mężczyzn. Aby osiągnąć taki efekt, naukowcy połączyli specjalny żel zawierający męski hormon - testosteron - z żelem, którego częścią jest syntetyczny progesteron o nazwie Nestorone.Jak przyznaje Christine Wadds, zajmująca się badaniami, jest to pierwszy taki przypadek, kiedy testosteron i Nestorone zostały jednocześnie nałożone na ludzką skórę, aby dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość hormonów, hamujących produkcję męskiego nasienia.

Zaletą nowo wyprodukowanego żelu jest to, że może on być używany przez mężczyzn w domu.

Jest to wygodniejsze niż dotychczasowe próby, ponieważ do poprzednich badań z użyciem testosteronu i syntentycznego progesteronu używano progesteronowych tabletek, zastrzyków lub implantów.


Co więcej, syntetyczny Nestorone nie wykazuje androgenicznej aktywności, która czasem wywołuje  skutki uboczne, a więc nowy produkt jest bardzo bezpieczny w stosowaniu.

Do zbadania właściwości hormonalnego żelu, zawierającego testosteron i progesteron Nestorone, wytypowano 99 zdrowych mężczyzn, którzy zgodzili się na stosowanie trzech nieznanych sobie substancji każdego dnia przez sześć miesięcy.

Aplikowanymi środkami był żel zawierający 10 gramów testosteronu z żelem zawierającym placebo, żel zawierający tylko testosteron lub żel, którego częścią składową było 8 lub 10 miligramów syntentycznego progesteronu Nestorone.

Najlepsze wyniki osiągnęła kombinacja testosteronu i środka Nestorone. Naukowcy planują więc dalsze badania nad tym obiecującym środkiem antykoncepcyjnym dla mężczyzn.


red.: Iwona Trojan

Komentarze do: Nowy hormonalny żel antykoncepcyjny dla mężczyzn

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz