Szukaj

Milion opakowań tabletek antykoncepcyjnych wycofanych z rynku…

Podziel się
Komentarze0

Laboratoria farmaceutyczne Pfizer, oznajmiły, iż muszą usunąć z rynku około jednego miliona opakowań tabletek antykoncepcyjnych w Stanach Zjednoczonych, ponieważ mogą one nie zawierać wystarczającej ilości środka antykoncepcyjnego, aby zapobiec skutecznie ciąży.Jako rezultat tego błędu, dzienna dawka tego doustnego środka antykoncepcyjnego może być niewłaściwa i może zostawiać kobiety z nieadekwatną antykoncepcją, tym samym narażając je na niechcianą ciążę, oświadcza firma Pfizer na stronie internetowej amerykańskiej agencji leków, Food and Drug Administration.

Laboratoria farmaceutyczne Pfizer stwierdziły, że niektóre opakowania leków mają zbyt dużo aktywnych tabletek, podczas gdy inne – zbyt mało.

Doustne środki antykoncepcyjne składają się z serii 21 tabletek aktywnych oraz z 7 tabletek z cukru nieaktywnych, które mają uregulować cykl menstruacyjny, jednocześnie zapewniając ochronę przed niechcianą ciążą.


Jak zapewniają laboratoria Pfizer, wadliwe pigułki nie stanowią zagrożenia dla zdrowia kobiet. Co nie zmienia faktu, że firma w tym samym czasie zachęca kobiety, które dotyczy to wycofanie tabletek z rynku, aby zaczęły używać natychmiastowo niehormonalej postaci antykoncepcji.

Laboratoria farmaceutyczne Pfizer stwierdzają jeszcze, że partia zawierała 14 serii tabletek Lo/Ovral-28 oraz 14 serii tabletek Norgestrel i tabletek Ethinyl Estradiol.

Rzeczniczka firmy dodaje, że problem wynika zarówno z błędów w mechanicznej i wizualnej kontroli na etapie pakowania, donosi The Associated Press. Problem, zapewnia firma, został naprawiony.

Tabletki były wyprodukowane przez Pfizer i sprzedawane przez Akrimax Pharmaceuticals. Zostały rozdystrybuowane do klinik, przychodni, aptek i magazynów w całym kraju, ostrzega jeszcze laboratorium.

Komentarze do: Milion opakowań tabletek antykoncepcyjnych wycofanych z rynku…

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz