Szukaj

Męska antykoncepcja: nowa technika stuprocentowo skuteczna i odwracalna

Podziel się
Komentarze0

Nowa procedura męskiej antykoncepcji okazuje się bardzo obiecująca, a tym samym staje się kolejną wiarygodną opcją dla ludzi, którzy nie chcą potomstwa teraz (ale być może, któregoś dnia zechcą).Strona internetowa Techcitement podkreśla, że procedura ta, nad którą właśnie trwają zaawansowane próby kliniczne w Indiach, okazała się stuprocentowo skuteczna.

Jedna jej wada – zależy od tego, w jaki sposób dany mężczyzna znosi zastrzyki. Albowiem, nowa technika wymaga, żeby w męskie przyrodzenie podawano zastrzyki z żelu polimerowego, nazywanego Vasalgel.

Oczywiście, śpieszymy uspokoić wszystkich nadwrażliwców: zastrzyki te nie są podawane na tak zwanego żywca. Albowiem, najpierw podaje się miejscowe znieczulenie. Substancja użyta w tej technice działa poprzez „przełamywanie” spermy.


Cała procedura trwa zaledwie 15 minut, działa przez dziesięć lat, a nawet więcej, i łatwiej jest ją odwrócić niż wazektomię.

Jak odnotowuje projekt Male Contraception Information Project, jeżeli dany mężczyzna zdecyduje się, że chce, aby jego sperma znów zaczęła płynąć, może dostać kolejny zastrzyk (również w przyrodzenie), a w ciągu kolejnych dwóch – trzech miesięcy może starać się spłodzić potomka.

Badania nad tą techniką, trwające przez ostatnie dwadzieścia pięć lat, wykazały, że procedura ta jest bezpieczna w użyciu, zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt.

Badacze teraz mają wielką nadzieję, iż technika ta trafi na rynek w Stanach Zjednoczonych już w 2015 roku. Próby kliniczne mają się zresztą zacząć w tym kraju już w tym roku. Aktualnie, procedura ta jest dostępna jedynie dla mężczyzn w Indiach, którzy wzięli udział w tym badaniu.

Komentarze do: Męska antykoncepcja: nowa technika stuprocentowo skuteczna i odwracalna

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz