Szukaj

Kobiety zażywające pigułki wybierają nudnych kochanków, ale dobrych partnerów, sugeruje pewne badanie

Podziel się
Komentarze0

Panie, jeżeli czujecie, że wasz partner jest generalnie zaradny, ale w dziale seksu dość marny, może to być związane z waszym sposobem antykoncepji. Albowiem, kobiety, które zażywały tabletki antykoncepcyjne, kiedy spotkały swoją drugą połówkę, był bardziej skłonne do pozostania w związku, niż kobiet, które pigułek nie zażywały, jak pokazuje nowe badanie.Podczas gdy partnerzy kobiet nie zażywających pigułek są raczej przystojniejsi i generalnie lepsi „w te klocki”, to ich związki po prostu nie mają takiej samej trwalości.

Przystojny i seksowny albo nudny i miły

Naprawdę nie ma innego wyboru? Miłość nie pyta, jak się okazuje. Szkoccy i czescy naukowcy zapytali 2 500 kobiet, które były biologicznymi matkami przynajmniej jednego dziecka, na temat ojca tego dziecka i na temat związku z nim (nie wszystkie pary bowiem były małżeństwami).

Kobiety zostały również zapytane, jakie metody antykoncepcji stosowały, kiedy się spotkali. Kobietom powiedziano jedynie, że badanie dotyczyło ich doświadczeń z ciążą i dziećmi, a także ich satysfakcji ze związku.

Wnioski? Kobiety, które zażywały tabletki antykoncepcyjne w momencie, kiedy spotkały swojego partnera, miały większą tendencję do pozostania z nim w związku. A kiedy oceniały, że ciało ich partnera nie jest zbyt atrakcyjne, nawet dla nich, to równocześnie oceniały, że finanse są ważniejsze, niż atrakcyjność cielesna, w porównaniu do kobiet, które nie zażywały pigułek.

Zobacz również:Zmiany hormonalne i atrakcyjność fizyczna

Poprzednie badania wykazały wcześniej, że hormonalne zmiany związane z cyklem menstruacyjnym wpływały na to, jak kobiety oceniały mężczyzn jako „materiał”. Na przykład, badania wykazały, że kobiety wolą bardziej męskich mężczyzn, kiedy przechodzą owulację, w porównaniu do innych okresów w miesiącu – ponieważ mężczyzna bardziej „macho” jest bardziej płodny.


A ponieważ pigułki antykoncepcyjnie generalnie łagodzą normalne skutki zmian hormonalnych, badacze podejrzewali, że mężczyzna typu umięśniony przystojniak niekoniecznie sprawi, że kobiety będą się za nim oglądać, w porównaniu do przeciętnego, miłego faceta ze stałą pracą.

I generalnie podejrzenia te się potwierdziły. Nasze rezultaty pokazują, że z zażywaniem pigułek antykoncepcyjnych wiążą się pozytywne i negatywne konsekwencje, kiedy kobiety spotykają swoich partnerów, mówi psycholog Craig Roberts z uniwersytetu Stirling (University of Stirling) w Szkocji.

Zapach ciała i przyciąganie


Inne badania, przeprowadzone przez tego samego psychologa, stwierdziły, że doustne środki antykoncepcyjne mogą również wpływać na preferencje kobiet odnośnie zapachu męskiego ciała. Kobiety zażywające pigułki wybierają mężczyzn, których zapach pod kątem genetycznym jest bardziej podobny do ich własnego zapachu. Ale bez pigułek, są one bardziej przyciągane przez zapach, który kątem genetycznym jest bardziej odmienny od ich własnego zapachu.

Kobiety mają tendencję do uważania mężczyzn odmiennych genetycznie bardziej atrakcyjnymi, ponieważ w przypadku ewentualnej ciąży, potomstwo będzie zdrowsze, wyjaśnia Craig Roberts. Jest to część podświadomej chemii przyciągania pomiędzy mężczyznami i kobietami.

Ponieważ pigułki antykoncepcyjne łagodzą te miesięczne zmiany hormonalne, Craig Roberts wraz z kolegami podejrzewają, że George Clooney niekonieczenie sprawi, że wszystkie kobiety się za nim obejrzą, w porównaniu do przeciętnego faceta ze stałą pracą...

Czyżby?

Komentarze do: Kobiety zażywające pigułki wybierają nudnych kochanków, ale dobrych partnerów, sugeruje pewne badanie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz