Szukaj

Jak spłodzić chłopca?

Podziel się
Komentarze0

Planujesz zajść w ciąże i zastanawia cię fakt czy istnieje możliwość zaplanowania płci dziecka? Szczególnie w przypadku kiedy masz już jedno i teraz marzysz o kolejnym tylko odmiennej płci. Dzisiaj na celownik weźmiemy zapłodnienie synka. Czy jest to w ogóle możliwe? Na wstępie należy zaznaczyć, że obecnie medycyna nie potwierdziła w stu procentowych metod, które by umożliwiły zaplanowanie płci.Istnieją jednak przypuszczenia jak można wpłynąć na płeć dziecka. Zawsze przecież można spróbować bo kto wie może się uda osiągnąć zamierzony cel zapłodnienia chłopczyka.

Trochę teorii

Każda komórka jajowa wraz z plemnikiem zawierają po 23 chromosomy. Płeć dziecka zleży od tego czy 23 chromosom plemnika jest płci żeńskiej czy męskiej. Nas interesuje plemnik z chromosomem Y, który odpowiedzialny jest za zapłodnienie chłopca. Trzeba jednak pamiętać, że planowanie płci może zaburzyć naturalną równowagę, dlatego raczej nie jest zalecane chyba, że istnieją przyczyny natury medycznej np. występowanie wad genetycznych.

Jakie istnieją metody planowania chłopca?

Istnieje kilka metod, które mogą ci pomóc w zaplanowaniu zapłodnienia chłopczyka. Możecie jednak poczuć się rozczarowani kiedy próby się nie sprawdzą, dlatego warto podchodzić do tego z dystansem.

Jedną z metod jest metoda Franciszka Benendo, która zakłada, że plemniki z chromosomem męskim poruszają się szybciej niż z chromosomem żeńskim i żyją znacznie krócej. Aby urodzić chłopczyka powinno się współżyć zaraz po owulacji, aby szybsze plemniki z chromosomem męskim dotarły do komórki jajowej jako pierwsze. Trzeba jednak podkreślić, że sprawdza się to bardziej w cyklach regularnych kiedy możesz dokładnie wyznaczyć datę owulacji.


Polecamy artykuły:

Objawy owulacji
Jak obliczyć dni płodne


Możesz, również porozmawiać z lekarzem jak można stworzyć w pochwie środowisko zasadowe, które odpowiada plemnikom męskim. Umożliwienie takiego zasadowego odczynu umożliwi większą możliwość zapłodnienia chłopczyka.

Kolejną metodą jest zastosowanie odpowiedniej diety zanim zaczniesz planować zajście w ciąży. Taka dieta najlepiej jak jest zastosowana przynajmniej pół roku wcześniej przed zapłodnieniem. Dieta kobiety, która pragnie urodzić chłopczyka powinna jeść pokarmy bogate w sód, potas. Nie powinno zabraknąć zatem mięsa, suszonych ryb, makaronów, ziemniaków, pomidorów, bananów, moreli, selera, pietruszki oraz produktów mlecznych.

Metody naukowe

Powyższe metody należą do naturalnych, którą możecie spróbować zostawać sami. Istnieją jeszcze metody naukowe polegające na preimplantacji diagnostyki genetycznej, podczas której pobiera się komórki rozwijającego się embrionu poczętego metoda in vitro do badań genetycznych w celu ustalenia jakie zawiera chromosomy.

Można, również zastosować sortowanie plemników, które pozwoli na oddzielenie plemników męskich od żeńskich w urządzeniu zwanym centryfulgą. Takie metody naukowe raczej są zabronione chyba że, jak już wcześniej zostało nadmienione wiąże się to z chorobami genetycznymi, które można przekazać dziecku.

Wszystkie te metody mogą okazać się zawodne. Nawet jeżeli ci się udać wycelować w chłopczyka nie wiesz czy była to twoja zasługa czy wręcz przeciwnie przypadek. Musisz się liczyć, również z tym, że jak bardzo chcesz mieć dziecko płci męskiej i jednak się to nie uda może to zaburzyć relację twoją z nowo narodzonym dzieckiem, którym będzie dziewczynka.

Polecamy również: Jak spłodzić dziewczynkę?

Komentarze do: Jak spłodzić chłopca?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz