Szukaj

Darmowa antykoncepcja nie zwiększa liczby chorób

Podziel się
Komentarze1

Osoby, które krytykowały programy antykoncepcyjne dla kobiet twierdziły, że darmowe pigułki mogą zachęcać do bardziej ryzykownego życia seksualnego. Najnowsze badania opublikowane przez Obstetrics and Gynecology obalają ten argument i dostarczają niezbite argumenty na to, że darmowa antykoncepcja nie powoduje zwiększenia aktywności seksualnej.

Darmowa antykoncepcja a problem niechcianej ciąży

Naukowcy z Uniwersystetu Medycznego w Waszyngtonie dowodzą, ze darmowa antykoncepcja wcale nie zachęca kobiety do utrzymywania relacji seksualnych z wieloma partnerami.

W swoich badaniach posługiwali się raportami Contraceptive CHOICE Project, który przeprowadził eksperyment na ok. 1000 kobiet, które były w dużej grupie ryzyka zajścia w ciążę przez przypadek. Badanym wręczono darmową antykoncepcję w postaci pigułek, implantów, plastrów i pierścieni dopochwowych. Eksperyment wykazał, że wśród tych kobiet liczba niechcianych ciąży i aborcji znacznie się zmniejszyła.

Jakie efekty ma program darmowej antykoncepcji?

Obecne badania miały wykazać, czy dostęp do darmowej antykoncepcji zwiększa ryzyko zachorowań na schorzenia przenoszone drogą płciową. Przeprowadzono zatem dokładny wywiad wśród pacjentek przyjmujących darmową antykoncepcję. Okazało się, że tylko 5 proc kobiet zgłosiło stosunki z większą liczbą partnerów. Pozostałe 70 proc. pozostawały w relacjach tylko z jednym partnerem. Większość kobiet, które nie miały wcześniej żadnego partnera raportowała zmianę tej sytuacji i pozostanie w związku tylko z jednym partnerem. Medical News Today dodaje, że do 2015 r. ponad 233 miliony kobiet nie będą miały dostępu do antykoncepcji.

Monika Kachniarz

Komentarze do: Darmowa antykoncepcja nie zwiększa liczby chorób (1)

Zyta89
Zyta89 24-06-2019 12:17

antykoncepcja

1

Jeśli tabletka "po" stosowana jest faktycznie awaryjnie to nie ma ryzyka, że kobieta przyzwyczai się do jej stosowania i będzie to dla mniej normalne, ale ja osobiście wolę zapobiegać, dlatego zawsze przed stos... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze