Szukaj

Antykoncepcja a różnice geograficzne

Podziel się
Komentarze0

Hiszpańscy naukowcy wzięli pod lupę stosowanie antykoncepcji podczas inicjacji seksualnej. Uśrednione wyniki, nie odbiegają od tych w innych częściach Europy, oscylując w okolicach 70%. Odkryli jednak, że istnieją różnice w tych danych, związane z regionem pochodzenia.Opublikowane w czasopiśmie Health&Place wyniki pokazują, że ponad 70% hiszpańskich kobiet zabezpiecza się przed niechcianą ciążą podczas inicjacji seksualnej. Wyniki nie odbiegają od średniej europejskiej.

W trakcie badań stwierdzono jednak, że wyniki różnią się w zależności od regionu, który zamieszkują pacjentki.
Dane zostały zebrane od 5141, aktywnych seksualnie kobiet, w wieku od 15 do 49 lat, zamieszkujących 17 różnych hiszpańskich wspólnot autonomicznych.Jak się okazało, kobiety z regionów uboższych, mające gorsze wykształcenie, podczas pierwszego kontaktu seksualnego zabezpieczają się rzadziej. Częściej stosują antykoncepcję kobiety z regionów bogatszych, o wyższym wykształceniu. Wyniki wahają się od 55,8% w Murcji do aż 76,7% w Kraju Basków.

Badanie określa, jak ważne są różnice społeczne i gospodarcze w przypadku stosowania antykoncepcji. Wszystkie czynniki powodujące powstawanie tych różnic muszą być brane pod uwagę, jeżeli chcemy zapewnić równy dostęp do antykoncepcji dla każdej kobiety.        

Komentarze do: Antykoncepcja a różnice geograficzne

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz