Szukaj

Jazda na rowerze w mieście ma więcej wad niż zalet

Pozytywnych skutków jazdy na rowerze w zurbanizowanym środowisku, czyli mieście, jest o wiele mniej niż skutków negatywnych. Mimo wszystko, zanieczyszczenie powietrza oraz coraz większa możliwość wypadku drogowego - są coraz bardziej realnie zagrażające rowerzystom miejskim - mówią nowe badania.Badania wykazały, że jazda na rowerze w korku, nawet przez krótki okres czasu, może znacząco wpłynąc na stan zdrowia rowerzystów miejskich. Rowerzyści są narażeni na wdychanie ogromnych ilości spalin samochodowych, szczególnie cząstek stałych unoszących się w powietrzu oraz sadzy, co może prowadzić do poważnych problemów z oddychaniem oraz chorób serca.


Ponadto, rowerzyści oddychają 2 razy głębiej niż kierowcy, w ten sposób wchłaniając średnio 2x więcej zanieczyszczonego powietrza. Taże ryzyko śmiertelnego wypadku w przypadku rowerzystów, wzrasta średnio czterokrotnie, niż w przypadku kierowców.

Zmieniając nasze pojazdy z samochodów na rowery, możemy żyć średnio od 3 do 14 miesięcy dłużej. Większa fizyczna aktywność rowerzystów niż kierowców znacząco przyczynia się do wydłużenia naszego życia. Jednak, należy od tego odjąc średnio od 1 do 40 dni życia, z powodu wdychanych spalin, oraz średnio 5-9 dni, z powodu możliwości śmiertelnego wypadku.

Badania zostały opublikowane w magazynie online Enviromental Health Perspectives.

Komentarze do: Jazda na rowerze w mieście ma więcej wad niż zalet

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz