Szukaj

Zmienić kolor oczu z brązowego na niebieski

Podziel się
Komentarze0

Pewna firma z Kalifornii mówi, iż udało jej się opracować technologię pozwalającą obrócić brązowe oczy w oczy zupełnie błękitne, takie, jakie ma aktor Elijah Wood. Gregg Homer, z firmy Stroma Medical Corporation w Laguna Beach, w Kalifornii, stwierdza, iż jest to możliwe, ponieważ każdy z nas ma już w zasadzie błękitne oczy.Po prostu ich nie widzimy.  Każdy, kto ma brązowe oczy, pod nimi ma niebieskie, stwierdza Gregg Homer. A są one pokryte cienką warstwą pigmentu. A my opracowaliśmy laser, który może zostać wymierzony prosto poprzez jasną część oka, rogówkę, i rozbijać pigment, co początkuje pewnien proces w ciele: ciało zaczyna trawić pigment i usuwać go z oka.

Cała procedura zajmuje około 20 sekund, podczas gdy dana osoba siedzi i patrzy jednym okiem w mały ekran, z drugim okiem zamkniętym. Kiedy pierwsze oko patrzy w mały ekran, proces zostaje zakończony.

Oczy jednakże nie od razu stają się błękitne. W rzeczywistości, stają się jeszcze ciemniejsze przez pierwszy tydzień po zabiegu. Zaczynają przybierać niebieską barwę w ciągu dwóch tygodni, a w ciągu czterech tygodniu obydwoje oczu jest już niebieskich.

Gregg Homer, który jest przewodniczącym Board and Chief Medical Officer w Stroma Medical Corporation, mówi, że zgłosiło się do niego już 3 000 osób, chcących zmienić kolor swoich oczu. Ale ludzie, którzy proszą o przeprowadzenie całej procedury, muszą być cierpliwi, ponieważ technika ta nie będzie dostępna w Stanach Zjednoczonych przez kolejne trzy lata, i około 18 miesięcy w Europie i w innych krajach na świecie.


Spodziewany koszt całej procedury ma się zamknąć w granicach 5 000 dolarów. Jestem niewiarygodnie podekscytowany naszym nowym wynalazkiem, mówi Gregg Homer. Mam jasne oczy i uważam, że ciemne oczy są równie piękne co oczy niebieskie. Ale zacząłem to robić, ponieważ uważam, że jest to świetna technologia. I wydawało mi się, że fajnie by było, gdyby ludzie mieli wybór. Cieszę się, że inni ludzie też tak myślą.


Kiedy raz już zmienisz kolor swoich oczu z brązowego na niebieski, nie można już tego cofnąć. Naukowcy z uniwersytetu w Kopenhadzie donosili na początku, że wszyscy mieliśmy brązowe oczy, dopóki się nie pojawiła mutacja genu, mniej więcej 6 000 – 10 000 lat temu, która doprowadziła do powstania błękitnych oczu.

Prawdą jest, że brązowe oczy pokrywają oczy niebieskie pod nimi, stwierdza doktor Brian S. Boxer Wachler, oftalmolog i dyrektor instytutu Boxer Wachler Vision Institute w Beverly Hills, w Kalifornii. Jest to bardzo intrygujący koncept, ale nie jestem przekonany co do bezpieczeństwa tej techniki. Jest to wielki znak zapytania.

Brian S. Boxer Wachler dodaje również, że przypadki urazów oka oraz zapalenia także mogą rozbić pigment na tęczówce oka i spowodować pojawienie się błękitnych plam. Stwierdza on, że zanim zacząłby używać tej techniki, chciałby najpierw zobaczyć badania, które udowadniają, iż nie ma ryzyka zaćmy albo katarakty, spowodowanych urazami w naturalnej soczewce oka.

Jeśli to naprawdę działa i naprawdę jest bezpieczne, jak uważa Boxer Wachler – sądząc po setkach ludzi, którzy placą 7 000 dolarów za procedurę rozjaśniania spojrzenia, której jest pionierem – popyt na pewno będzie bardzo duży. Już teraz wielu ludzi wybiela swoje zęby, a jeśli i ta technika zadziała, wszyscy wkrótce będziemy mieć rozjaśnione tęczówki oczu.  Zbliżamy się, krótko mówiąc, w kierunku zmiany wyglądu oczu.

Komentarze do: Zmienić kolor oczu z brązowego na niebieski

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz