Szukaj

Wkrótce komercjalizacja testów mogących wykrywać komórki rakowe

Podziel się
Komentarze0

Nowy test krwi zdolny wykrywać komórki rakowe będzie być może wkrótce używany w szpitalach. Gigant farmaceutyczny Johnson & Johnson właśnie ogłosił szybką komercjalizację testów zdolnych do wykrywania i do policzenia najmniejszych komórek rakowych we krwi oraz do określania, z jakim typem nowotworu właśnie się mierzymy: rakiem piersi, jelita czy też może jeszcze jakimś innym.Inne firmy farmaceutyczne w Ameryce Północnej pracują aktualnie nad takimi testami, ale Johnson & Johnson wygrał z nimi ten wyścig.

Firma Johnson & Johnson otrzymała już zresztą zatwierdzenie od amerykańskiej agencji FDA (Food and Drug Administration), a zgoda na skomercjalizowanie testu została zawarta ze Szpitalem Generalnym stanu Massachusetts.


Test krwi ma postać mikrochipu zawierającego kilka przeciwciał, które wychwytują i wykrywają komórki rakowe we krwi pacjenta. Według rezultatów otrzymanych aż do dzisiaj, test może okazać się aż do dwóch razy bardziej skuteczny niż testy powszechnie używane. Nie jest on jednak nieomylny i trzeba jeszcze określić jego poziom skuteczności, z większą precyzją, jeśli chodzi o jego zastosowanie kliniczne.

Na dzień dziejszy, zastosowanie tego testu jest zalecane jako wsparcie dla testów istniejących.

Komentarze do: Wkrótce komercjalizacja testów mogących wykrywać komórki rakowe

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz