Szukaj

Walka z bezsennością w Europie – rośnie liczba ośrodków leczenia zaburzeń snu

Podziel się
Komentarze1

Co najmniej 20 milionów Europejczyków rocznie cierpi na chroniczne, przewlekłe zaburzenia snu, a kolejne 10 milionów ma okazjonalne problemy z zasypianiem. W związku z tym, ośrodki zajmujące się leczeniem zaburzeń snu odnotowały wzrost liczby pacjentów o 10% w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Ocenia się, że liczba pacjentów będzie wzrastać i w przyszłym roku wyniesie prawie o 13% więcej. Zwiększy się także liczba dostępnych ośrodków leczenia zaburzeń snu w całej Europie.



Według nowego raportu globalnej firmy doradczej Frost & Sullivan, noszącego tytuł „Dostawcy usług w zakresie leczenia zaburzeń snu – zakres i możliwości sektora w Europie”, roczne wydatki medyczne na leczenie zaburzeń snu sięgają nawet 10 mld USD, podczas gdy koszty pośrednie związane ze zmniejszoną produktywnością i innymi czynnikami są o wiele wyższe. W ciągu ostatnich sześciu lat, lekarze zauważyli znaczny wzrost liczby konsultacji pacjentów cierpiących na bezsenność ze specjalistami w zakresie zaburzeń snu na terenie całej Europy.

„Ten nagły wzrost liczby lecznic zaburzeń snu wynika po części z ciągle rosnącego odsetka dzieci i dorosłych cierpiących na otyłość, która może być głównym powodem niebezpiecznego bezdechu sennego” – stwierdza Janani Narasimhan, analityk Frost & Sullivan. „Ponadto, według lekarzy, rosnąca świadomość na temat różnych opcji leczenia, popularyzowana przez środki masowego przekazu oraz  rekomendacje ze strony członków rodziny lub znajomych również przyczyniły się do wzrostu liczby placówek leczących zaburzenia snu.”

Pomimo wciąż zwiększającej się liczby odnotowanych przypadków zaburzeń snu, ocenia się, że u wielu osób tego rodzaju zaburzenia pozostają nie zdiagnozowane. Wciąż nie ma wystarczającej wiedzy o bezobjawowych zaburzeniach snu, co powoduje zmniejszenie wskaźników badań. U wielu osób, które przez kilka nocy doświadczyły znacznego spadku w jakości lub w czasie trwania snu, stwierdzono upośledzenie pewnych funkcji poznawczych wynikających właśnie z chronicznego niedoboru snu. Nowe dowody wskazują na to, że brak snu powoduje powstawanie wielu innych problemów zdrowotnych, takich jak zapalenia wirusowe, cukrzyca, otyłość, choroby serca, depresja oraz inne choroby przewlekłe związane z wiekiem.

Przedsiębiorstwa ubezpieczeniowe naciskają na ośrodki działające w branży, aby starały się o zdobycie akredytacji. Ma to zapewnić świadczenie usług z zakresu badań oraz leczenia klientów na najwyższym możliwym poziomie. Jednakże zdobycie akredytacji wymaga czasu, pieniędzy i starań.

„Ośrodek leczenia zaburzeń snu musi działać w branży wykazując elastyczność, silną wolę i cierpliwość w przedzieraniu się przez bezmiar wymaganych dokumentów i zaświadczeń, takich chociażby jak konieczność udowodnienia, że posiada się wiarygodną bazę konsultacyjną” – mówi Narasimhan. „Całkowity okres ubiegania się o akredytację może trwać od roku do nawet pięciu lat,  a to skutecznie hamuje rozwój rynku.”


W Europie niektóre organizacje rządowe i medyczne początkowo zdystansowały się od pilotażowych programów szpitalnych związanych z otrzymaniem akredytacji, argumentując swoją decyzję tym, że będą one zbyt kosztowne, osłabią skuteczne zarządzanie lub też, że są nieistotne dla praktyki klinicznej. Jednakże stopniowo stawało się jasne, że szpitale zyskują na posiadaniu akredytacji.

Nabywcy i firmy ubezpieczeniowe dostrzegli mianowicie potencjał akredytacji w zakresie zarządzania jakością i zasobami, a organizacje zawodowe uznały istniejące powiązania między szkoleniem klinicznym, praktyką i wynikami a środowiskiem opieki zdrowotnej. Elementem kluczowym dla zapewnienia wzrostu rynku jest wzajemna komunikacja i wspólne zaangażowanie zarówno dostawców usług na rynku leczenia zaburzeń snu, jak i płatników - strony trzeciej.

„Wiele mniejszych firm jest skrępowanych polityką ograniczania kosztów, co często kończy się zmniejszaniem nakładów na badania i rozwój" – podsumowuje Janani Narasimhan. „Ci mniejsi uczestnicy rynku powinni dążyć do generowania większych zysków poprzez reorganizację obecnej dystrybucji i strategii marketingowych”.

Jeśli są Państwo zainteresowani otrzymaniem wirtualnej broszury w języku angielskim, z krótkim podsumowaniem przebiegu badania oraz spisem treści raportu, prosimy o kontakt z Joanną Lewandowską, Corporate Communications, pod adresem joanna.lewandowska@frost.com. Prosimy o podanie imienia, nazwiska, nazwy firmy, stanowiska oraz danych kontaktowych. Po otrzymaniu przez nas powyższych informacji prześlemy Państwu broszurę drogą elektroniczną.


Dostawcy usług w zakresie leczenia zaburzeń snu – Zakresu i możliwości sektora w Europie (White Paper) to część programu Patient Monitoring Growth Partnership Services, który obejmuje również badania w następujących obszarach rynkowych: Europejski rynek zdalnego monitorowania pacjentów, Europejski rynek sprzętu telemetrycznego, a także Europejski rynek nieinwazyjnych monitorów do pomiaru ciśnienia krwi. Wszystkie usługi badawcze włączone do programu zapewniają szczegółowe analizy możliwości rynków i trendów w branży, które poddano wnikliwej ocenie po przeprowadzeniu obszernych wywiadów z uczestnikami rynku. Dostępne są również wywiady prasowe.

O Frost & Sullivan

Frost & Sullivan, globalna firma doradcza, świadczy usługi partnerstwa na rzecz wzrostu, współpracując z klientami w osiągnięciu najlepszej pozycji rynkowej pod względem rozwoju, innowacyjności oraz przywództwa. Program firmy – Growth Partnership Service – dostarcza dokładnych badań rynkowych i modeli najlepszych praktyk, aby wspomóc generowanie, ewaluację i wdrożenie skutecznych strategii wzrostu.  Frost & Sullivan ma 45-letnie doświadczenie we współpracy z firmami z listy Global 1000, przedsiębiorstwami rozwijającymi się oraz społecznościami inwestorskimi. Posiada 31 biur działających na 6 kontynentach. Więcej informacji na temat Partnerstwa na rzecz Wzrostu firmy Frost & Sullivan znajdą Państwo pod adresem http://www.frost.com.

GIL 2009: Europa

Frost & Sullivan objął siecią konferencji „Global Congress on Corporate Growth - GIL Global” największe miasta na świecie. Na „mapie wzrostu” figuruje teraz Londyn. Po entuzjastycznie przyjętych imprezach zorganizowanych w Ameryce Pólnocnej i w rejonie Azji i Pacyfiku, Frost & Sullivan organizuje Growth, Innovation and Leadership Congress 2009 w Londynie, w dniach 19-20 maja 2009, w hotelu Sofitel St James. Jest to pierwszy kongres zorganizowany w Europie. GIL Global to jedyna impreza branżowa, która wspiera kadry zarządzające na drodze do osiągania zrównoważonego wzrostu na najwyższym poziomie. W celu rejestracji, otrzymania programu kongresu, uzyskania informacji na temat sponsoringu lub otrzymania akredytacji dla mediów na GIL 2009: Europa, prosimy o kontakt z Joanną Lewandowską, Corporate Communications, na adres joanna.lewandowska@frost.com. Przewidziane są też wywiady z najważniejszymi konsultantami Frost & Sullivan. Dodatkowe informacje można również uzyskać na stronie www.frost.com/gilglobal.

Kontakt:
Joanna Lewandowska
Corporate Communications – Europa
P: +48 22 390 41 46
E: joanna.lewandowska@frost.com

Komentarze do: Walka z bezsennością w Europie – rośnie liczba ośrodków leczenia zaburzeń snu (1)

Kalinka3
Kalinka3 25-06-2013 15:06

bezsenność

1

Ja zwalczyłam bezsenności dzięki tabletkom na sen o nazwie melatonina. Bralam melatoninę lekam na problemy z zaśnięciem. A problemy te byly zwiazane ze zmiana miejsca zamieszkania. Melatonina to substancja , która odpowi... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze