Szukaj

Homeopatia przeciwko bezsenności

Podziel się
Komentarze0

Jeżli cierpisz na przelotną bezsenność, łagodne lekarstwa, a przede wszystkim homeopatia, wydają się dobrym rozwiązaniem. Tym bardziej, że bardzo rzadko wywołują one skutki uboczne. Około 10% - 20% Francuzów cierpi na insomnię. Częste przebudzenia w ciągu nocy, albo bardzo wcześnie rano, są także oznakami zaburzeń snu.


Jeżli ta bezsenność nie ma związku z jakąś chorobą (zaburzenia oddechowe, na przykład,to specjaliści mówia o bezsenności pierwotnej. W tym przypadku można rozważać leczenie homeopatyczne. Jego podstawowym plusem jest to, iż pozwola ono nam uniknąć uciekania się do pomocy benzodiazepin... Lekarstwa te są w rzeczywistości znane z tego, iż wywołują senność w ciągu dnia, a także z tego, iż prowokują powstawanie przyzwyczajenia albo nawet nałogu.

Naukowa opinia o homeopatii


Z małym zastrzeżeniem, skuteczności homeopatii do dziś naukowo nie udowodniono. Francuska Narodowa Akademia Medyczna mówi nawet o „metodzie wymyślonej dwa wieki temu, na podstawie konceptów, które a priori są pozbawione podstaw naukowych”. Według Akademii, w rzeczywistości, substancje aktywne są do tego stopnia
rozpuszczone, że nie mogą działać. A jednak, homeopatia ma adeptów na całym świecie, których liczy się w milionach. Chorzy i lekarze jej ufają i potwierdzają, iż naprawdę działa. A więc...?

Zasady homeopatii


Homeopatia opiera się na prawie podobieństwa. Każda substancja zdolna wywołać objawy u zdrowej jednostki, ma być zdolna do ich zwalczania u osoby chorej, kiedy tylko jest stosowana w dawkach nieskończenie małych. Dla jasności, chodzi o leczenie bólu bólem. W przypadku przelotnej bezsenności będzie więc konieczne zrozumienie jej przyczyn. Ponieważ istnieje całe mnóstwo różnych leków, przystosowanych do ściśle określonych objawów. Porozmawiajcie więc z farmaceutą. Z pewnoącią coś wam doradzi. A jeśli to nie pomoże, na pewno skontaktuje was z lekarzem homeopatą.

Komentarze do: Homeopatia przeciwko bezsenności

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz