Szukaj

Jakie leczenie przeciwko bezsenności?

Podziel się
Komentarze0

Jeśli nawet pojęcie bezsenność ci jest takie same dla wszystkich, to jednakże jej geneza i jej przyczyny są wiele bardziej złożone, niż się to nam wydaje. Nie istnieje jedna insomnia, ale istnieją różnego rodzaju insomnie. I do każdej z nich jest przypisane w dodatku inne leczenie.Fitoterapia i homeopatia


Jeśli bezsenność jest lekka, a przede wszystkim  przechodnia, fitoterapia oraz homeopatia mogą być wystarczającym ratunkiem. Metody te są szczególnie skuteczne u niektórych osób, ale, podkreślamy, ich działanie nigdy nie zostało udowodnione naukowo. Aczkolwiek, są względnie nieszkodliwe, a więc bezpieczne. A fakt, iż są stosowane tradycyjnie, może służyć jako certyfikat ich skuteczności.

Leki nasenne


Tutaj w chodzimy w kategorię o wiele poważniejszą niż homeopatia i fitoterapia (ziołolecznictwo). Produkty te, które niestety są czasami nadużywane są stosowane w celu uśmierzenia niepokoju psychicznego oraz głębokiej bezsenności. Nie mają więc nic wspólnego ze szklanką naparu z lipy albo z wyciągiem werbeny na noc. Bez żadnej wątpliwości, na pewno są skuteczne, jeśli chodzi o zasypianie. Czasami nawet zbyt skuteczne. Paraliżują i otępiają chorego... bez leczenia jednak przyczyn jego bezsenności. Są także przyczyną bardzo trudnych pobudek oraz senności w ciągu dnia, która może spowodować upadki, szczególnie u osób starszych. A przede wszystkim,

ryzyko uzależnienia się od takich leków jest wyjątkowo duże. W samej tylko Francji, na przykład, odnotowuje się około 3 000 000 osób uzależnionych od leków nasennych.

Ale, istnieje jedna rodzina leków nasennych, która wydaje się wyróżniać. Są to leki na bazie melatoniny. Melatonina to hormon, który jest wydzielany naturalnie przez nasz organizm. Odgrywa on główną rolę w regulacji naszego snu. Jego naturalna produkcja spada wraz z wiekiem i może stać się niewystarczająca, kiedy ukończymy 55 lat. Zastosowanie postaci farmaceutycznej o przedłużonym uwalnianiu, zapewnia dystrybucję melatoniny przez dłuższą część nocy, co daje choremu bardziej naturalny sen, a co ważne - bez ciężkich pobudek rano. I bez wytwarzania uzależnienia.
Komentarze do: Jakie leczenie przeciwko bezsenności?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz