Szukaj

W Kanadzie brakuje lekarzy: regiony Mauricie i Centre-du-Québec rekrutują za granicą

Podziel się
Komentarze0

Regiony kanadyjskie Mauricie i Centre-du-Québec są pośród tych regionów, które goszczą najwięcej lekarzy zagranicznych Quebeku. Zadania tych lekarzy, przybyłych z innych krajów, nie są proste, ale przynoszą owoce.Wielu zagranicznych lekarzy ulega czarowi regionów Mauricie i Centre-du-Québec, można by powiedzieć. Region ten zresztą jest trzeci, jeśli chodzi o przyjmowanie największej ilości zagranicznych lekarzy, zaraz po Montérégie i Laurentides.

Lekarze ci pochodzą przede wszystkim z krajów francuskojęzycznych, przede wszystkim z Francji, z Tunezji oraz Algerii, stwierdza dyrektor służb zdrowia i spraw medycznych w agencji zdrowia i służb społecznych w regionie Mauricie i Centre du Québec, pan Gilles Hudon.


Lekarze z zagranicy, którzy chcą się zainstalować w Quebeku, muszą być najpierw sponsorowani przez cztery lata, zanim otrzymają pozwolenie na regularną praktykę. Ponieważ szpitale w Quebeku zmagają się z prawdziwym brakiem lekarzy, region ten od kilku ostatnich lat robi wszystko, aby zrekrutować ich za granicą najwięcej jak to możliwe.

Jeszcze kilka lat temu, byliśmy na jednej z gorszych, jeśli nie na najgorszej pozycji pośród wszystkich regionów, jeśli chodzi o lekarzy praktykujących, w stosunku do potrzeb populacji. W obecnym roku, jesteśmy ósmym regionem na szesnaście, wyjaśnia pan Gilles Hudon.

Od 2008 roku, placówki zdrowotne w regionie Mauricie i Centre du Québec, sponsorowały 65 obcych lekarzy. Połowa z nich zdecydowała się następnie zostać.

Komentarze do: W Kanadzie brakuje lekarzy: regiony Mauricie i Centre-du-Québec rekrutują za granicą

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz