Szukaj

Trudności bycia graczem i daltonistą

Podziel się
Komentarze0

Następnym razem, kiedy twój sojusznik zastrzeli cię w trakcie gry wideo w sieci, zapytaj go, czy nie jest przypadkiem daltonistą, zanim zaczniesz się na niego denerwować. Strona online BBC poświęca długi artykuł trudnościom, jakich doświadczają gracze, którzy cierpią na choroby nie pozwalające im dobrze rozróżniać kolorów.Problem może się wydawać błahy, ale dotyczy on dużej liczby graczy: takie objawy występują u jednej kobiety na 200 oraz u jednego mężczyzny na 20, średnio.

Graham Hodson, angielski gracz, wylansował więc kampanię, aby jego ulubiona gra, czyli Call of Duty Modern Warfare 2, opracowana przez Infinity Ward, filię Activision, została wyposażona w opcje dla daltonistów.


Ponieważ w tę wojenną grę może grać wielu graczy naraz – została ona zresztą ogłoszona jedną z najlepszych gier wideo wszystkich czasów – to przeciwników odróżnia się od sojuszników właśnie dzięki kolorowi zielonemu i czerwonemu.

Ostatnia gra z serii Call of Duty, Black Ops, opracowana przez inną filię Activision (Treyarch), pozwala zmieniać kolory używane do rozróżniania graczy z każdej ekipy, a do dlatego, iż główny tester gry jest daltonistą.

Fani Call of Duty, którzy cierpią na daltonizm, z całą pewnością bardzo chcieliby wiedzieć, kto będzie opracowywał kolejną grę z tej serii: Infinity Ward czy Treyarch...

Komentarze do: Trudności bycia graczem i daltonistą

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz